Zespoły z powiatu kwidzyńskiego punktowały na boiskach piłkarskiej klasy A. Wygrane Supry i Pogoni. Czerwone kartki w Ryjewie i Kwidzynie

Rodło Kwidzyn przeważało nad drużyną Czarnych Przemysław, ale mecz zakończył się bezbramkowym remisem Fot. Mirosław Wiśniewski
To był udany weekend dla reprezentantów powiatu kwidzyńskiego rywalizujących w piłkarskiej klasie A. Efektowne zwycięstwa odnieśli gracze Pogoni Prabuty i Supry Kwidzyn, a Rodło Kwidzyn i Relax Ryjewo zakończyli swoje starcia podziałem punktów. Co ważne, zarówno Relax jak i Rodło kończyli swoje mecze w osłabieniu.

Piłkarze Pogoni Prabuty odnieśli pewne zwycięstwo w Postolinie, wygrywając z tamtejsza drużyną Błękitnych aż 4:0 (4:0). Warto podkreślić, że mecz rozstrzygnął się już w pierwszej połowie.

Najpierw w 5 minucie trafił Sebastian Woźniak, po czym w 15 minucie prowadzenie Prabut podwyższył Bartosz Sowiński. Gdy w 30 minucie Mariusz Nawalaniec zdobył trzecią bramkę dla Pogoni wydawało się, że mecz może zakończyć się efektownym zwycięstwem gości. Potwierdziło się to jeszcze przed przerwą, po tym jak w 42 minucie czwartą bramkę dla Pogoni zdobył Paweł Urbanowicz. Zapowiadało się więc, że w drugiej połowie prabucianie zdobywać będą kolejne bramki. Goli jednak już nie zobaczyliśmy, ale prabucianie odnieśli w ten sposób ósme zwycięstwo w tym sezonie
Dodajmy, że takim samym wynikiem zakończyło się również wyjazdowe starcie wiceliderów klasy A czyli Supry Kwidzyn, która pewnie pokonała Błękitnych Stare Miasto. Po dwie bramki zdobyli Mateusz Górka i Mateusz Juchniewicz, a spotkanie zakończyło się pewną wygraną kwidzynian 4:0 (3:0).

Dobrych humorów nie mieli natomiast gracze Rodła Kwidzyn, którzy bezbramkowo zremisowali z Czarnymi Przemysław. Co więcej gospodarze kończyli mecz w osłabieniu, po tym jak w doliczonym czasie gry dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną, otrzymał Łukasz Grabowski. Tak naprawdę z boiska powinien wcześniej zejść także zawodnik Czarnych, który zachował się niczym bramkarz i po wyskoku, celowo zatrzymał podanie kwidzynian rękami. Sędzia pokazał Marcinowi Kuśnierkowi jednak tylko żółty kartonik oraz odgwizdał rzut wolny dla gospodarzy. Bramka w tej sytuacji jednak nie padła, a obie ekipy zapisały na swoim koncie po jednym punkcie.

Remisem zakończyło się także spotkanie Relaksu Ryjewo z WKS Lignowy Szlacheckie. Co prawda wydawało się, że ryjewianie poradzą sobie z broniącym się przed spadkiem rywalem, jednak nie udało się zdobyć bramki dającej gospodarzom zwycięstwo.

Mecz w Ryjewie rozpoczął się wręcz znakomicie, bowiem już w 8 minucie gola dla Relaksu zdobył Grzegorz Siwiec. Niestety w 31 minucie gościom udało się wyrównać po trafieniu Filipa Tarnowskiego i takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa tego spotkania. Jak się okazało po przerwie gole już nie padły, za to gospodarze kończyli mecz w dziewięciu. W 88 minucie czerwone kartki zobaczyli Marcin Citowicz oraz Radosław Martyka (obaj z gradacji kar) i musieli opuścić plac gry.

Wyniki 16 kolejki klasy A, grupa Malbork IV:

Mady Ostaszewo - AP Malbork 4:0, Błękitni Stare Miasto - Supra Kwidzyn 0:4, Relax Ryjewo - WKS Lignowy Szlacheckie 1:1, Delta Miłoradz - LKS Waplewo 1:0, Błyskawica Postolin - Pogoń Prabuty 0:4, Mewa Gniew - Świt Radostowo 3:6, Rodło Kwidzyn - Czarni Przemysław 0:0.