Zawodniczka UMKS Kwidzyn z medalem na Wawel Cup. Katarzyna Szafarewicz zdobyła srebro w biegach na orientację

OPRAC.:
Karolina Staniszewska
pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne
W tegorocznych międzynarodowych zawodach Wawel Cup w biegach na orientację, które odbyły się w dniach 6-10 lipca, wzięła udział trzyosobowa ekipa UMKS Kwidzyn w składzie: Katarzyna Szafarewicz (K12), Paweł Perfikowski (M16) i Piotr Perfikowski (M45). Tradycyjnym miejscem zawodów była Jura Krakowsko-Częstochowska.

Pierwszy etap zawodów rozegrany został w na terenie i okolicach ruin starego zamku w Olsztynie k/Częstochowy, etapy drugi, trzeci i czwarty odbyły się w lasach k/Suliszowic, a ostatni piąty w lasach k/Złotego Potoku.

Po raz czwarty z rzędu na podium stanęła Katarzyna Szafarewicz, która w tym roku zdobyła srebrny medal. Jeszcze po czwartym etapie zajmowała trzecie miejsce ze stratą sześciu sekund do drugiego miejsca, ale po fascynującym finiszu na ostatnim etapie wywalczyła drugie miejsce z przewagą jednej sekundy nad zawodniczką, która zajęła trzecie miejsce.

Warto dodać, że żadna z zagranicznych zawodniczek z krajów, które zwykle zajmują czołowe miejsca na podium, nie znalazły się na tegorocznym podium, a startowały zawodniczki z takich krajów jak Czechy, Litwa, Finlandia i Szwecja. W kategorii K12 wystartowało 25 zawodniczek.