Zawodnicy Rodła Kwidzyn z sukcesami na pierwszym od wybuchu pandemii mitingu lekkoatletycznym [ZDJĘCIA]

Karolina Staniszewska
W sobotę, 20 czerwca 2020 roku, na stadionie miejskim w Sztumie odbył się pierwszy miting lekkoatletyczny od wybuchu pandemii koronawirusa. Jednak do samego końca nie wiadomo było, jak będzie wyglądała rywalizacja i w jakiej formie są zawodnicy. Jak spisali się sportowcy Rodła Kwidzyn?

Najbardziej wartościowy wynik uzyskał wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, Filip Ostrowski w biegu na 600 metrów (1.20.70). Na drugim miejscu w tym samym biegu przybiegł Miłosz Wesołowski, zeszłoroczny Mistrz Polski Młodzików z wynikiem 1.22.08

W biegu juniorek na 600 metrów wygrała Milena Frej. W tym samym biegu w kategorii młodziczek Karolina Kwiatkowska uplasowała się na miejscu trzecim.

W rzucie oszczepem bezkonkurencyjny okazał się zeszłoroczny Mistrz Polski Młodzików, Andrzej Dzwonkowski wygrywając ze znaczną przewagą.

W biegu na 1000 metrów juniorów młodszych najlepszym zawodnikiem został Tymoteusz Kil, pewnie wygrywając swój bieg z niezłym wynikiem 2.46.11. W biegu na tym samym dystansie młodzik Dominik Wróblewski wbiegł na metę jako pierwszy z rezultatem 3.11.00. Natomiast w biegu młodziczek na dystansie 1 kilometra Natalia Proć wygrała swoją konkurencję z rezultatem 3.30.45

Pasjonujący bieg dzieci starszych odbył się na dystansie 600 metrów. Od samego początku na prowadzenie wyszły dwie zawodniczki Rodła: Zuzia Zielińska i Tosia Kil. Wspólnie poprowadziły bieg do samego końca. Na ostatniej prostej Tosia dała się dogonić zawodniczce ze Sztumu i zajęła trzecie miejsce, natomiast Zuzia niezagrożona wbiegła na linię mety jako pierwsza.

Pierwsze zawody lekkoatletyczne od wybuchu epidemii koronawi...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0