Zawodnicy MTS Kwidzyn przegrywają z Wybrzeżem III Gdańsk w ćwierćfinale mistrzostw Polski juniorów

W kolejnym meczu ćwierćfinałowym kwidzynianie przegrali rywalizację z trzecim zespołem Wybrzeża Gdańsk Fot. youtube.com
Zawodnicy MTS Kwidzyn doznali drugiej porażki w turnieju ćwierćfinałowym mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej. Tym razem pogromcami kwidzynian okazali się szczypiorniści Wybrzeża III Gdańsk – 22:27. Przed podopiecznymi trenera Bartłomieja Jaszki jeszcze ostatnie starcie tego turnieju i mecz z ekipą Orlen Wisły Płock.

Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że mecz Kwidzyna i Gdańska rozstrzygnął się już na początku tego spotkania. Grę lepiej rozpoczęli bowiem gdańszczanie, którzy zdobywając 4 bramki z rzędu zmusili MMTS do odrabiania strat. Kwidzynianie swoją pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 7 minucie za sprawą Łukasza Łozińskiego, jednak ton wydarzeniom na boisku nadal nadawali gracze Wybrzeża.

Po 12 minutach gdańszczanie prowadzili już 2:7, a cztery minuty później - 4:9. Podopieczni trenera Macieja Mroczkowskiego starali się odrabiać straty, ale maksymalnie udawało im się zbliżyć do rywali na 3 bramki. Na 2 minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kwidzynianie przegrywali z Wybrzeżem 9:14. Dzięki bramce Bartosza Laski rzuconej w 30 minucie meczu MTS schodził jednak do szatni ze stratą 4 trafień - 12:16.
Po przerwie i bramkach Artura Ekstowicza i Bartosza Laski kwidzynianie ponownie zbliżyli się do rywali na 3 gole - 14:17. Niestety w odpowiedzi gdańszczanie zdobyli 3 kolejne bramki i po 43 minutach prowadzili 14:20. Po kolejnym zrywie kwidzynian i bramkach Łukasza Łozińskiego i Artura Ekstowicza MTS ponownie zbliżył się do rywali na 3 bramki - 21:24. Końcówkę meczu lepiej rozegrali jednak gdańszczanie, a gol Alana Młynkowiaka z rzutu karnego przypieczętował zwycięstwo juniorów Wybrzeża III Gdańsk.

Przypomnijmy, że wygrana nad Kwidzynem jest drugim zwycięstwem Wybrzeża III w tym turnieju. Na otwarcie rywalizacji gdańszczanie pokonali bowiem Orlen Wisłę Płock 28:19 (13:8). Dla kwidzynian jest to natomiast druga porażka turniejowa po przegranej rywalizacji z Anilaną I Łódź - 32:24 (19:14). Sprawa awansu do dalszej fazy Mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej rozstrzygnie się zatem w niedzielę, 7 marca 2021 r. Dodajmy, że ostatniego dnia turnieju ćwierćfinałowego MTS Kwidzyn zmierzy się z Orlen Wisłą Płock, a w drugiej parze Anilana I Łódź zagra z Wybrzeżem III Gdańsk.

MTS Kwidzyn - SPR Wybrzeże III Gdańsk 22:27 (12:16)

MTS: Jankowski, Czepułkowski - Rozwadowski 2, Kwiatkowski, Ekstowicz 3, Łoziński 5, Latopolski 2, Ebertowski 3, Łangowski, Raczkowski 1, Grochowski, Laska 4, Węckowski 2.
Wybrzeże III: Czapiewski, Wodziński - Reichel 8, Golis, Krok 1, Młynkowiak 5, Jankowski, Kosznik 4, Cięciwa 4, Dąbrowski 2, Konstańczuk, Ponto 1, Stępień 2.