Zawodnicy Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego Rodło z medalami mistrzostw Polski w Tarnowie

Karolina Staniszewska
W miniony weekend, w Tarnowie, odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce, czyli Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego. W szranki stanęło ponad 700 młodych lekkoatletów z 230 klubów w Polsce.

W zawodach wystartowało czterech zawodników, którzy trenują w barwach klubu KKL Rodło Kwidzyn: Oliwia Kwiatkowska (rzut dyskiem), Andrzej Dzwonkowski (rzut oszczepem), Tymoteusz Kil (bieg na 2000 metrów) i Miłosz Wesołowski (bieg na 1000 metrów).

Oliwia, Tymoteusz i Andrzej swoje starty mieli zaplanowane pierwszego dnia zawodów.

Do rywalizacji, na starcie drugiej serii biegu na 2 tys. metrów, jako pierwszy stanął Tymoteusz Kil. Bieg rozgrywany był w dość wolnym tempie. Po pierwszych dwóch okrążeniach ukształtowała się czołówka biegu, w której znajdował się Tymoteusz Kil. Na ostatnim okrążeniu po długim 300-metrowym finiszu, zawodnik z Prabut zdeklasował rywali i wbiegł na linię mety z 10-metrową przewagą nad rywalami, bijąc tym samym rekord życiowy o 8 sekund. Czas na mecie zmierzony przez aparaturę pomiarową wskazywał 6:09:25. Po zsumowaniu drugiej serii dało to Tymkowi siódme miejsce w ogólnej klasyfikacji mistrzostw Polski, co jest najlepszym wynikiem w jego dotychczasowej karierze i aż „strach” pomyśleć, co by było, gdyby biegł w pierwszej mocniejszej serii. Tymoteusz Kil trenuje pod skrzydłami Marcina Kłosińskiego.

Po biegach, do rywalizacji przystąpili oszczepnicy, w tym Andrzej Dzwonkowski, który legitymuje się najlepszym tegorocznym wynikiem w Polsce na ponad 62 metry. Od pierwszych rzutów widać było, że zwycięzca może być tylko jeden. Po rzucie na odległość ponad 60 metrów, Dzwonkowski zdeklasował następnego oszczepnika i wygrał z przewagą ponad siedmiu metrów nad drugim rywalem, zdobywając tytuł najlepszego w Polsce. Jego rezultat to 60.33 metry. Trenerem Andrzeja Dzwonkowskiego jest Lech Kwiatkowski.

W rzucie dyskiem startowała Oliwia Lewandowska która ostatecznie zajęła ósme miejsce z wynikiem 34.49. Oliwia, podobnie jak Andrzej Dzwonkowski trenuje pod okiem Lecha Kwiatkowskiego. Warto zaznaczyć, że podczas zawodów w Tarnowie, Oliwia i Tymek poprawili swoje rekordy życiowe.

Drugiego dnia zawodów, na starcie biegu na dystansie 1000 metrów stanął kolejny zawodnik klubu KKL Rodło Kwidzyn, Miłosz Wesołowski. Swój bieg bezkonkurencyjnie ukończył czasem 2.39.61, co dało mu złoty medal. Miłosz legitymował się najlepszym wynikiem w sezonie na tym dystansie wśród młodzików dlatego też startował w pierwszej serii - najmocniejszej, którą wygrał, przez cały bieg trzymał się w czołówce biegu i na ostatnich 150 metrach wypracował sobie przewagę. I tak już zostało, ponieważ w dwóch następnych seriach rywale Miłosza okazali się słabsi. Tak jak powiedział komentator tych zawodów, jak torpeda wystartował i najlepiej potrafi rozłożyć siły podczas biegu. Trenerem Miłosza Wesołowskiego jest Wojciech Margulewicz.

W klasyfikacji drużynowej klub Kwidzyński Klub Lekkoatletyczny Rodło Kwidzyn zajął pierwsze miejsce razem z AML Słupsk, AZS UMCS Lublin oraz AZS-AWF Gorzów, zdobywając dwa złote medale. Gratulujemy!