Zawodnicy KTS Ironman Kwidzyn rozpoczęli sezon startów

Zawodnicy KTS Ironman i ich trener Michał Siejakowski (pierwszy z lewej)
Zawodnicy KTS Ironman i ich trener Michał Siejakowski (pierwszy z lewej) archiwum klubu
Triathloniści KTS Ironman Kwidzyn tradycyjnie rozpoczęli sezon w Rumi, gdzie odbyły się zawody V Young Digital Planet Aquathlon Rumia 2015. Na starcie stanęło tam sześcioro zawodników kwidzyńskiego klubu.

- Aquathlon to dyscyplina składająca się z połączenia pływania i biegu, wywodząca się z triathlonu, który staje się coraz bardziej popularną i szalenie widowiskową dyscypliną olimpijską - przypomina Aleksandra Obiedzińska, zawodniczka i prezes klubu KTS Ironman Kwidzyn.

Rywalizacja odbyła się w ośmiu kategoriach wiekowych (od 8 lat wzwyż), na pięciu dystansach: od 100 do 1000 metrów w pływaniu i od 500 m do 5 km w biegu. Pływano tradycyjnie w basenie, a trasy biegowe wyznaczono na kilometrowej pętli w malowniczym parku miejskim. Bieg odbył się w formule biegu pościgowego, czyli najlepszy po pływaniu startował pierwszy, a następni wyruszali na trasę z różnicą czasową równej stracie po pływaniu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wesprzyj Józia. Kwidzyn na trasie niecodziennego biegu Andrzeja Derwicha

Wśród juniorek (1000 m pływania + 5 km biegu) 2. miejsce zajęła Julia Goc, co dało jej też 5. miejsce w wyścigu głównym kobiet. Wśród amatorek (600 m + 3km) Aleksandra Obiedzińska zajęła wysokie 4. miejsce, a Marta Goc-Kozakiewicz zwyciężyła w kategorii weteranek. Natomiast w wyścigu głównym mężczyzn (1km + 5 km) Zbigniew Wicik i Daniel Kozłowski uplasowali się odpowiednio na 23 i 24 miejscu. Wszyscy trenują pod okiem trenera Michała Siejakowskiego.

- Ten start to dobry prognostyk przed tegorocznym sezonem, dlatego liczymy na kolejne sukcesy naszych triathlonistów - podsumowuje Aleksandra Obiedzińska.