Zawodnicy KKM Kwidzyn na podium mistrzostw Polski w rajdach enduro. Dwudniowa rywalizacja odbywała się na torze w Bądkach

III i IV runda mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski w enduro zorganizowana została m.in. na torze w Bądkach Fot. Mirosław Wiśniewski
Maciej Brzezicki dwukrotnie wygrywał rywalizację w mistrzostwach Polski w rajdach enduro rozgrywanych w podkwidzyńskich Bądkach (gm. Gardeja). Zawodnik Kwidzyńskiego Klubu Motorowego triumfował w klasie Junior 85. Dwukrotnie na podium w klasie Masters znalazł się natomiast Jeremiasz Mendecki.

Po 7 latach przerwy rywalizacja w rajdach enduro ponownie wróciła o Kwidzyna. Jak informują organizatorzy do dwudniowej rywalizacji przystąpiło 162 startujących, w tym 6 zawodników z Litwy. Na startujących czekała natomiast specjalnie przygotowana 19-km trasa, na której znalazły się również dwie próby specjalne (mające po 5,5 km).

Wśród startujących nie zabrakło oczywiście gospodarzy czyli Kwidzyńskiego Klubu Motorowego. W mistrzostwach Polski wystartowało 4 zawodników, z których najlepiej poradził sobie Maciej Brzezicki, który dwukrotnie wygrywał rywalizację w klasie Junior 85. Dwukrotnie na podium stanął również Jeremiasz Mandecki, który w klasie Masters najpierw był drugi, a dzień później wygrał rywalizację w tej klasie. Startujący w E2/E3 natomiast w niedzielnym starcie powtórzyli swoje wyniki z pierwszego dnia rywalizacji. Sylwester Jędrzejczyk dwukrotnie zajął V miejsce, a Roman Ulenberg także dwukrotnie był siódmy.

W Pucharze Polski najlepiej z zawodników KKM poradził sobie Mirosław Muzyka, startujący w klasie E2/E3. Pierwszego dnia zawodów zajął XIII miejsce, a dzień później poprawił swój rezultat dojeżdżając mety na XI pozycji. Z różnym szczęściem startowali natomiast nasi reprezentanci w klasie Masters. Piotr Kalinowski pierwszego dnia dojechał do mety na XIX miejscu, a dzień później uplasował się na XI pozycji. Świetny wynik podczas pierwszych zawodów uzyskał Dariusz Sylwanowicz, który dojechał do mety na VI miejscu, jednak kolejnego dnia już nie wystartował. Odwrotnie niż Rafał Pollheimer, który nie wystartował pierwszego dnia zawodów, natomiast dzień później zajął IX miejsce w rywalizacji klasy E1. Startująca w klasie kobiet Bernasia Szwed pierwszego dnia zajęła V miejsce, natomiast dzień później nie zdołała dojechać do mety.

Warto dodać, że w klasyfikacji generalnej zawodów triumfował Jucius Nerimantas (Litwa), przed Damianem Musiałem z KTM Novi Kielce i Dawidem Babiczem z Regi Ropczycwe. Klasyfikację Klubową mistrzostw Polski wygrali natomiast zawodnicy z KTM Novi Kielce, którzy wyprzedzili HAWI Racing Team oraz Kauno Enduro Kamanda (Litwa). Tuż za podium uplasowali się natomiast zawodnicy KKM Kwidzyn.