Zawodnicy KKL „Rodło” startowali w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Toruniu

Miłosz Wesołowski został złotym medalistą halowych mistrzostw Polski juniorów młodszych w biegu na 1000 m Fot. materiały nadesłane
Miłosz Wesołowski wywalczył złoty medal podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych (U18) rozgrywanych w Toruniu. Zawodnik Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego „Rodło” triumfował w biegu na 1000 m, uzyskując czas 2:28.24 i bijąc swój dotychczasowy rekord życiowy. Trenerem złotego medalisty jest Wojciech Margulewicz.

Trzydniowe, Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych rozgrywane były w Toruniu. Wystąpiła w nich także czwórka juniorów młodszych z KKL „Rodło” Kwidzyn: Milena Frej, Miłosz Wesołowski, Tymoteusz Kil oraz Jakub Wojtaś. Najlepiej z tego grona poradził sobie Miłosz Wesołowski, który w kategorii U18 wywalczył złoty medal w biegu na 1000 m.

Do rywalizacji na tym dystansie przystąpiło 37 zawodników, którzy startowali w czterech wyścigach. Zawodnik KKL „Rodło” pobiegł w pierwszym z nich, zajmując I miejsce, poprawiając przy tym swój dotychczasowy rekord życiowy. Uzyskany przez Miłosza czas 2:28.24 dał mu również zwycięstwo także w klasyfikacji ogólnej biegu na 1000 m. Drugie miejsce zajął Kamil Herzyk z SLIS JUST Team Bielsko-Biała (2:29.47), a na najniższym stopniu stanął Łukasz Klimiuk z Parkietu Hajnówka (2:32.92).

Na dwukrotnie dłuższym dystansie 2 km ścigali się Tymoteusz Kil oraz Jakub Wojtaś. Na starcie rywalizacji juniorów młodszych stanęło 33 zawodników, którzy rywalizowali w trzech startach. Tymoteusz pobiegł w drugim z przeprowadzonych biegów, jednak z wynikiem 6:24.13 zajął w nim ostatnie, IX miejsce. Jakub Wojtaś pobiegł natomiast w trzecim starcie, plasując się na VI miejscu i bijąc swój dotychczasowy rekord życiowy na tym dystansie wynikiem 6:24.03. W klasyfikacji ogólnej uzyskane wyniki zapewniły Jakubowi miejsce XXV, a tuż za nim znalazł się jego klubowy kolega Tymoteusz Kil. Wygrał Szymon Twardoń z Energetyka Poznań, który pokonał 2 km w czasie 5:33.53.

Barw KKL „Rodło” w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych broniła także Milena Frej, która startowała w biegu na 600 m. Zakwalifikowanych 36 zawodniczek startujących w tej rywalizacji podzielono najpierw na pięć biegów. Milena wystartowała w pierwszym z nich, zajmując VI miejsce z czasem 1:43.96, poprawiając również swój rekord życiowy na tym dystansie. W klasyfikacji łącznej dało to lekkoatletce KKL „Rodło” 26. miejsce. Wygrała Lena Suchowolak z Filipidesa Teresin, która dobiegła do mety w czasie 1:35.80.