Zatoka 95 Puck dostała złote medale i później wygrała z Ajaxem Leśniewo | ZDJĘCIA

Krzysiek Hoffmann
Zatoka 95 Puck - Ajax Leśniewo
Zatoka 95 Puck - Ajax Leśniewo Piotr Niemkiewicz
Zatoka 95 Puck zwycięstwem przypieczętowała swój awans do A-klasy. Przed ostatnim meczem w tym sezonie puccy zawodnicy zostali uhonorowani medalami za wygranie całej ligi. Po krótkiej ceremonii Zatoka pokonała Ajax Leśniewo 5:2 (3:0).

Zatoka 95 Puck do końca niepokonana. Nie licząc wpadki z początku rundy wiosennej z drugą drużyną Sztormu Mosty, piłkarze z Pucka nie dali sobie odebrać punktów. Utrzymanie pozycji lidera z jesieni przyszło Zatoce nadwyraz łatwo.

Tuż przed pierwszym gwizdkiem arbitra drużyna Zatoki 95 Puck została uhonorowana pamiątkowymi złotymi medalami i pucharem z rąk Krzysztofa Malinowskiego z Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Wizyta delegatów z PomZPN to efekt triumfu pucczan w całych rozgrywkach.

Po wręczeniu krążków zaczęła się ostatnia kolejka B-klasy w sezonie 2014/2015.

Przed sobotnim spotkaniem kibice byli spokojni o wynik. Wszak Ajax Leśniewo od dłuższego czasu okupuje doły tabeli. Na domiar złego, zawodnicy z Leśniewa przyjechali na mecz tylko w dziesięciu.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO. Polub nas na Facebooku!

Zatoka 95 Puck szybko zaczęła uzyskiwać przewagę. Przemyślane ataki co rusz kąsały obronę gości. Efektem tego był gol Jakuba Kollka. Piłka odbiła się od słupka i ślamazarnie wtoczyła się do bramki Ajaxu. Do przerwy Zatoka 95 Puck prowadziła 3:0.

Druga połowa to również dominacja ekipy z Pucka. Podwyższyli wynik do 5:0. Jednak pod koniec spotkania kontuzji doznał Dawid Kuc. Jako że Zatoka wykorzystała limit zmian, gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę. W międzyczasie na puckie boisko zdołał dotrzeć jedenasty piłkarz Ajaxu.
Osłabieni pucczanie spuścili trochę z tonu i dali sobie wbić dwie bramki.

Mecz Zatoka 95 Puck - Ajax Leśniewo zakończył się wynikiem 5:2.
Bramki Zatoki: Jakub Kollek 2x, Marek Rambiert 2x, Andrzej Budzisz

Drużyna z Pucka zgromadziła w całej lidze aż 58 pkt z 66 możliwych do zdobycia.
Po meczu przyszedł czas na świętowanie. Wszak triumfatorom całych rozgrywek należy się chwila rozrywki.