Zadyszka MTS Kwidzyn. Pierwsza w tym sezonie porażka w I lidze

Piłkarki ręczne MTS Kwidzyn, które w tym sezonie rywalizowały na kilku frontach, wyraźnie dostały zadyszki. W miniony weekend podopieczni Roberta Majdzińskiego przegrały w Płocku z Jutrzenką i w pierwszoligowej tabeli zostały doścignięte przez Koronę Handball Kielce.

Mecz w Płocku MTS zaczął nieźle, bo w 9 min. prowadził 4:3. Niestety potem kwidzynianki miały słabszy okres i na 5 kolejnych goli rywalek odpowiedziały tylko jednym. W 17 min. przegrywały 5:8 i już do końca pierwszej połowy nie udało im się odrobić tych strat.

W drugą część spotkania podopieczne Roberta Majdzińskiego też weszły dobrze i bardzo szybo doprowadziły do wyrównania, było 13:13. Niestety wtedy kwidzyniankom przytrafił się kolejny przestój i w ciągu następnych kilku minut Jutrzenka znów odskoczyła na kilka goli - tablica wskazywała wynik 14:19. Wprawdzie potem MTS próbował jeszcze nawiązać walkę i nawet doszedł rywalki na 2 gole, ale te w końcówce nie dały już sobie wydrzeć zwycięstwa. Tak więc pierwsza w tym sezonie porażka naszych dziewczyn w I lidze stała się faktem. Do relacji dołączyliśmy zdjęcia z pierwszego meczu pomiędzy tymi zespołami.

Natomiast już dziś kwidzynianki rozegrają kolejny, zaległy mecz z Samborem Tczew. Zapraszamy do hali przy ul. Wiejskiej, początek spotkania o godz. 19.

Jutrzenka Płock - MTS Kwidzyn 24:21 (12:10)
Jutrzenka: Chodan - Warda 6, Bałdyga 4, Homonicka 4, Radzikowska 3, Stasiak 2, Rędzińska 2, Maruszewska 1, Pawłowska 1, Zaremba 1. Kary: 12 min. (Homonicka 4 min., Stasiak, Rędzińska, Bałdyga, Pawłowska, Warda - po 2 min.).
MTS: Bielak, Kłos - Szynkaruk 6, Damaziak 4, Pękala 4, Grabowska 2, Zawalich 2, Chmara 1, Czarnik 1, Wąsik 1 oraz Pożoga, Wicik. Kary: 8 min. (Damaziak, Pożoga, Chmara, Szynkaruk - po 2 min.).
Sędziowali: Dobosz, Piernicki.