XXI Mistrzostwa Kwidzyn w darta. Wielki triumf Bartłomieja Mularczyka

Aż 48 zawodników z kilkunastu ośrodków, w których rywalizuje się w darta, wzięło udział w XXI Mistrzostwach Kwidzyna. W tej wyjątkowo mocnej stawce najmocniejszy okazał się Bartłomiej Mularczyk.

W finale kwidzynianin pokonał Piotra Wołynkę z Gdyni, a na najniższym stopniu podium stanął kolejny gdynianin, Tomasz Piotrowicz.

Frekwencja na starcie była znakomita, więc nawet miejsce pierwszej „12” było sporym sukcesem. Z kwidzynian, oprócz Bartka Mularczyka ta sztuka udała się jeszcze tylko Romanowi Ochmińskiemu (miejsca 7-8) oraz Wiktor Rydel (9-12).

Mimo mocnej konkurencji, także i turniej drużynowy okazał się szczęśliwy dla gospodarzy. W stawce 21 duetów najlepsi okazali się Roman Ochmiński i Radosław Warmiński (No Fair Play). Drugie miejsce dla Dział-dowa, a trzecie dla Olsztyna i Morąga. Najlepsza wśród 8 pan okazała się Paulina Siemaszko z Gdyni, a kolejne miejsca zajęły Karina Misztal (Gdynia) i Bożena Kędzierska (Malbork).

Turniej open
1. Bartlomiej Mularczyk (Kwidzyn)
2. Paweł Wołynka (Gdynia)
3. Tomasz Piotrowicz (Gdynia)
4. Adam Zapaśnik (Elbląg)
5-6. Krzysztof Piotrowicz (Gdynia), Mariusz Datta (Malbork)
7-8. Roman Ochmiński (Kwidzyn), Piotr Sawicki Działdowo)
9-12. Wiktor Rydel (Kwidzyn), Zbigniew Piwoński (Elbląg), Adrian Lewandowski (Elbląg), Paulina Siemaszko (Gdynia).
13-16. Witold Wiśniewski (Kwidzyn), Wojciech Wilk (Malbork), Mariusz Machnacz (Olsztyn), Bożenja Kędzierska (Malbork)