Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe 2018 w Prabutach. Marek Szulc przedstawił program wyborczy

Redakcja
fot. KWW Prabuty Wspólne Dobro
Więcej mieszkań, "dopięcie" budowy tak oczekiwanej przez prabuckich druhów remizy, inwestycje drogowe i rozwiązanie problemów z transportem publicznym. To najważniejsze założenia z programu wyborczego ubiegającego się o reelekcję burmistrz Prabut, Marka Szulca (KWW Prabuty - Wspólne Dobro).

- Nie śpieszyłem się z publikacją naszego programu, co niektórzy mi wytknęli. Może i słusznie, choć przecież wszyscy wiemy albo czujemy, co jest miastu i gminie Prabuty najpilniej i najbardziej potrzebne - napisał na Facebooku urzędujący burmistrz Prabut, Marek Szulc. - Wszystkie te potrzeby i bolączki staraliśmy się w mijającej kadencji załatwiać. Na ogół z dobrym skutkiem. Okazjonalna gazetka, która dotrze do każdego domu zawiera bilans kadencji oraz program na następne lata.

W swoim programie wyborczym Szulc wskazuje na kilka zagadnień. Pierwsze to mieszkania.

- To najpoważniejszy obecnie problem w Prabutach. Zbudujemy dwa budynki TBS po 12 mieszkań w każdym. Z pomocą programu "Mieszkanie na start" lub bez tej pomocy. Dłużej nie zamierzamy czekać, aż ministerstwo infrastruktury zdecyduje się na konkrety. Nasz wniosek na "Mieszkanie plus" z dwiema lokalizacjami od roku czeka na reakcję - tłumaczy urzędujący burmistrz.

W przypadku inwestycji drogowych, prabucki włodarz przekonuje, że gmina wciąż goni potrzeby.

- Wyobrażam sobie następującą kolejność, chociaż ostatecznie zadecydują radni: Górna, Cisowa, Dąbrowskiego (te trzy bezwzględnie na wiosnę), Patyry, Kiepury, Zielna, Sportowa (przy wsparciu budżetu państwa, daj Boże), Czarnieckiego, Okrężna, No i dalej: Spokojna, Lipowa, Reymonta, Sanatoryjna, Koszarowa. O którejś zapomniałem? Radni przypomną. Czeka nas też urządzanie dróg na osiedlu Klimuszki. Na terenie sołeckim myślimy o drodze z Sypanicy do Kałdowa, nadal z uporem o drodze Laskowice - Trzciano, Gilwa - Gilwa Mała, które ułatwią ludziom dojazd do pracy w Kwidzynie, o drogach gruntowych na zapleczu Pilichowa i Trumiejek. Marzy mi się też dokończenie asfaltu na drodze Obrzynowo - Stańkowo.

W swoich wyborczych deklarach, ubiegający się o ponowny wybór na stanowisko burmistrza, Marek Szulc zapewnia, że gmina będzie planować coroczną pulę środków na remonty bazy oświatowej.

- Spróbujemy zorganizować grupy żłobkowe na bazie przedszkoli, a starszych przedszkolaków ulokować w budynku Szkoły Podstawowej nr 2. Oczywiście, o ile pojawi się zainteresowanie rodziców opieką nad najmłodszymi dziećmi.

Temat transportu publicznego, zgodnie z zapowiedziami, ma znaleźć swój finał w przyszłym roku, gdy na mocy ustawy gmina stanie się jego organizatorem. Mają być nim objęte wszystkie miejscowości gminy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wybory samorządowe 2018 w Prabutach. Czterech kandydatów na burmistrza [ZDJĘCIA]

- Podwórka, chodniki, parkingi nadal będą w sferze działalności inwestycyjnej miasta i gminy. Próbujemy je urządzać we współpracy ze wspólnotami i tą największą, spółdzielnią mieszkaniową. Jak dotąd, skutecznie - przekonuje Szulc.

Zapewnia również, że samorząd nadal będzie spoglądał poza granice miasta, czyli na tereny wiejskie.

- Na terenach sołeckich wzięliśmy się za świetlice i będziemy nadal je wyposażać w nowe ogrzewanie i modernizować. Zamierzamy uzupełniać place zabaw w sołectwach o nowe elementy, podobnie w mieście. Cenimy sobie dobrą współpracę z parafiami i zamierzamy ją kontynuować.

O "kulturalnych" inwestycjach w gminie, Marek Szulc w swoim programie wyborczym pisze tak: - Udało nam się rozwiązać problem ciasnoty w bibliotece publicznej, będziemy remontować i usprawniać oba pomieszczenia. Rozważamy rozdział kultury od sportu, ale nie traktujemy tej sprawy priorytetowo. Obiekty sportowe pod zarządem Prabuckiego Centrum Kultury i Sportu są całkiem nieźle zadbane. Po nowelizacji studium zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy, która aktualnie się toczy, wrócimy do sprawy pozyskania od agencji KOWR terenów rekreacyjnych nad jeziorami w Julianowie i Starym Kamieniu.

Będzie też coś dla seniorów, bo jak zapewnia, poszerzona ma zostać oferta teleopieki, a gmina będzie ich wspierać tak, jak dotąd.

- Będziemy również nadal wspomagać wymianę źródeł ogrzewania i budowę przydomowych oczyszczalni. Jesteśmy na prostej z budową remizy OSP. Pieniądze w kwocie 1,6 mln zł mamy nietknięte. Na dniach rozstrzygniemy sporną dotąd kwestię lokalizacji - deklaruje Szulc.

Image and video hosting by TinyPic

Obserwuj nas na Twitterze!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto