Wybory parlamentarne 2019. Kandydaci Koalicji Obywatelskiej na konferencji w Kwidzynie. "Możemy zbudować Polskę naszych marzeń"

Karolina StaniszewskaZaktualizowano 
W czwartek, przed kwidzyńskim teatrem, odbyła się konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej. Kandydaci przekonywali do wzięcia udziału w nadchodzących wyborach i zagłosowania na KO. - Wszyscy nasi kandydaci jak jedna żona i mąż będziemy mówić o tym programie, bo to jest pozytywny program dla Polski - mówił Sławomir Neumann.

Na czwartkowej konferencji nie zabrakło wielkich nazwisk. W Kwidzynie pojawili się Sławomir Neumann, Jarosław Wałęsa, Mieczysław Struk czy Leszek Czarnobaj. Spośród kandydatów w naszym mieście znaleźli się również: Agnieszka Pomaska, Małgorzata Chmiel, Ewa Lieder, Józef Sarnowski, Jacek Michalski, Piotr Widz (wiceburmistrz Kwidzyna), Stefan Skonieczny, Lucyna Maj (radna z Prabut), Małgorzata Wójcik, Beata Kacprowicz.

Spotkanie swoim wystąpieniem rozpoczął Leszek Czarnobaj, pochodzący z Kwidzyna kandydat do senatu.

-13 października ważne wybory, bo tego dnia, my jako Polacy, my jako osoby, które mają prawo do głosowania w Polsce, zadecydujemy jakiej chcemy Polski. I dzisiaj spróbujemy na kilka pytań, na kilka ważnych tematów odpowiedzieć - mówił Leszek Czarnobaj.

Następnie głos zabrał marszałek Mieczysław Struk, który jest szefem sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej na Pomorzu.

- Chcielibyśmy zaprezentować po pierwsze kandydata do senatu z okręgu obejmującego powiaty: kwidzyński, sztumski, malborski oraz nowodworski. A także kandydatów do sejmu z okręgu numer 25 z Koalicji Obywatelskiej: Platforma, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Partia Zielonych - mówił Mieczysław Struk.

- To co nas wszystkich łączy, mimo że jesteśmy z bardzo różnych środowisk, prawdopodobnie posiadamy też bardzo różne poglądy na wiele różnych spraw, ale zapewne mamy jednolite poglądy w sprawach przywrócenia praworządności w Polsce, reformę służby zdrowia, konieczność leczenia po pseudoreformie szkolnictwa, także te same poglądy na poszanowanie godnosci osoby ludzkiej, praw każdego człowieka, zachowania i dalszego rozwijania samorządności w Polsce - dodał Struk.

Jak dalej podkreślał, istotną kwestią dla Koalicji Obywatelskiej jest też żegluga śródlądowa oraz przeciwpowodziowe zabezpieczenie Żuław. - Chcemy wrócić również do tematów pogrzebanych przez obecny rząd, jak choćby obwodnica metropolitalna Trójmiasta oraz obwodnica Starogardu Gdańskiego, akurat te ciągi komunikacyjne, które są niezwykle ważne, bo łączące Trójmiasto, łączące stolicę województwa pomorskiego z pozostałą częścią regionu - kontynuował.

Leszek Czarnobaj, zgadzając się z marszałkiem Strukiem dodał jeszcze: - To jest drużyna przyszłości, to jest drużyna, która chce zaproponować Polsce to na co Polacy czekają, czyli praworządną, mądrą, bezpieczną, czystą, zdrową Polskę. Taką Polskę chcemy zaproponować Polakom.

- W czasie spotkań rozmawiałem z burmistrzem Nowego Dworu, Jackeim Michalskim, gdzie mieszkańcy również oczekują pewnej rzeczy perspektywicznej, a mianowicie połączenia koleją metropolitalną Elbląga i Gdańska przez Nowy Dwór. To jest otwarcie województwa pomorskiego wzdłuż mierzei. To jest fantastyczne przedsięwzięcie, którego na pewno w nadchodzącej kadencji nie zrealizujemy, ale rozpoczniemy, to na pewno za 20 lat, daj Boże, że szybciej zrealizujemy - mówił Leszek Czarnobaj. - Oczekujemy Polski, w której przestrzega się konstytucji. Polacy się mogą różnić w dyskusji, w sporach, ale chcą jednej rodziny, rodziny, której na imię Polska - dodał.

Kończąc swoje wystąpienie Leszek Czarnobaj przekonywał, że to właśnie Koalicja Obywatelska jest gwarantem lepszej przyszłości. - I podsumowując chce powiedzieć, że chcemy Polski pięknej, bezpiecznej, takiej, w której jest zdrowe powietrze, ludzie są zamożni, Polska jest zamożna, mamy dobry system edukacji. Czyli mówiąc krótko, chcemy żyć zdrowo i szczęśliwie.

Sławomir Neumann zgodził się z Leszkiem Czarnobajem i podkreślił, że program KO dotyczy odbudowy kraju. - To program budowy nowej Polski, Polski naszych marzeń, w której chcemy żyć, w której chcemy mieszkać, w której chcemy ją rozwijać i zostawić naszym dzieciom. To jest wyzwanie i o tym bedziemy z państwem rozmawiać przez te najbliższe tygodnie do 13 października. O tym będziemy mówić na każdym spotkaniu.

Podczas spotkania padło wiele zapewnień, że po wygranej Koalicji Obywatelskiej, Polska będzie nareszcie pięknym i bezpiecznym krajem, ale nie zabrakło też smacznych metafor.

- Jesteśmy jak pudełko czekoladek, ten najlepszy upragniony smak na pewno 13 października każdy znajdzie. Zapraszamy na wybory - przekonywała Agnieszka Pomaska.

Wiceburmistrz Kwidzyna, Piotr Widz w soim wystąpieniu również przekonywał, że drużyna Koalicji Obywatelskiej jest drużyną przyszłości z dobrym programem. - Ten program polega na leczeniu, na naprawieniu tego co zostało popsute. Państwo polskie dziś przestało płacić na szkoły, przestało finansować edukację, edukację, która jest zadaniem tak naprawdę wynikającym z konstytucji. My to naprawimy i będziemy państwa do tego przekonywali, do tego abyście zagłosowali 13 października, abyście poszli do urn.

Podsumowując wystąpienia kandydatów, głos ponownie zabrał Mieczysław Struk. - Mamy znakomitych kandydatów, różnorodnych zapewne, różnie też myślących, ale ludzi którzy są fachowcami w wielu dziedzinach, osoby które są związane z ruchami miejskimi, jak choćby Ewa Lieder, osoby, które mają bogate doświadczenie parlamentarne, osoby które mają znakomite i świetne wykształcenie w różnych dziedzinach, ale także osoby, które funkcjnują od wielu lat w samorządzie, ludzie, którzy są przyzwyczajeni do służby Polakom, ludzi, którzy są przyzwyczajeni do służby Pomorzanom. Głosujcie na reprezentantów Koalicji Obywatelskiej.

Spotkanie zakończył Sławomir Neumann. Przewodniczący klubu parlamentarnego Platforma Obywatelska Koalicja Obywatelska tłumaczył, dlaczego Grzegorz Schetyna nie będzie kandydatem na premiera.

- Małgorzata Kidawa-Błońska jest jest osobą, która daje gwarancję tego, że będzie łączyć i nie będzie w tym bieżącym, ostrym czasami, sporze politycznym brać udziału. Poprzez lata pokazała, że inaczej mówi, ma inny język i ludzie to akceptują. To jest efekt słuchania Polaków. To jest najlepszy kandydat na premiera, Małgorzata Kidawa-Błońska i to jest nasza oferta Koalicji Obywatelskiej

polecane: Flesz - Ukraińcy chcą więcej zarabiać

Wideo

Komentarze 73

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

C
Czarnobaj to menda z PO

Czarnobaj menda z PO martwi sie o kolej matropolitalną która omija Kwidzyn. A z Kwidzyna żaden pociąg nie odjeżdza. Politycy PO w d.pie mają swoje miasto.

u
układ kwidzyński
9 września, 11:11, SLD=KGB:

Śniega syn Radzio łapówki bierze za wpisowe w kolejke w Renawie. Cała miasto o tym mówi. Są świadkowie tego korupcyjnego procederu a sprawa bedzie podana do prokuratury. 5000 tyle oferował synek za wpisowe na listy do Renawy.

9 września, 10:53, Wielbiciel:

Czas rozliczyć 30 letnie przekręty tego betonowe go Towarzysza

Tyle ile Krzysztofiak sprzedał dla tego stalinowca z SLD działek budowlanych po zaniżonych cenach na terenie miasta,to przechodzi ludzkie pojęcie. Układ Krzysztofiak Śnieg to strata dla Kwidzyna w setkach milionów złotych.

W
Wielbiciel
9 września, 11:11, SLD=KGB:

Śniega syn Radzio łapówki bierze za wpisowe w kolejke w Renawie. Cała miasto o tym mówi. Są świadkowie tego korupcyjnego procederu a sprawa bedzie podana do prokuratury. 5000 tyle oferował synek za wpisowe na listy do Renawy.

Czas rozliczyć 30 letnie przekręty tego betonowe go Towarzysza

K
Koalicja zboczeńców

Schetyna pluł na Kaczora że się Szydło zastawia a tu prosze Grzesiu Kretyna wystawił Kurwawe Końską z wielkim łbem. Naśladownictwo to najlepszy sposób uznania dla Kaczyńskiego.

Z Kopacz idiotką nie wypaliło z tą bedzie tak samo.

S
SLD=KGB

Śniega syn Radzio łapówki bierze za wpisowe w kolejke w Renawie. Cała miasto o tym mówi. Są świadkowie tego korupcyjnego procederu a sprawa bedzie podana do prokuratury. 5000 tyle oferował synek za wpisowe na listy do Renawy.

G
Gość
8 września, 14:28, Wielbiciel:

Szkoda Śniega, to dopiero byłaby gwiazda Senatu

Sniega wcale nie szkoda. Jak zwykle wykorzystał sytuację dla swojej grupy. Jemy samemu widać się nie chce i wpriwadzil bratanka do rady powiatu a teraz to samo chce zrobić z bratem i wprowadzić do sejmu. I tak zawija te sreberka i układa jak mu pasuje a wszyscy mu przyklaskują.

K
Knock

Szkoda, że w Kwidzynie nie ma rzetelnej reprezentacji PiS. Ten smętny przywódca Arwid Ż powinien być dawno pognany precz. Peowcy nie panoszyli by się wtedy bezkarnie. Teraz wszystko w rękach mieszkańców. Niech wreszcie przejrzą na oczy.

N
Nie lubię PiS a PO w GKW

Gościu, dla mnie logika jest największym autorytetem. W chwili obecnej przy wartość sporu 550 tys.zł po prawomocnym wyroku trzeba zapłacić prawie bańkę.To jest ponad 70% więcej!!! Teraz dodaj do kwoty głównej wszystkich przedszkoli te 70% i mamy 37 mln, lecz tylko na ten moment, bo im dłużej będą trwały procesy tym większa będzie kwota odsetek i opłat za biegłych. Zresztą to takie charakterystyczne dla tego środowiska, że spływa po nich powstała strata w budżecie i wolą spierać się o to, czy skończymy na stracie 15, 20, 30, 40 mln. Powtórzę, że dla przeciętnego mieszkańca strata 15 mln będzie porażką a dla Burmistrza sukcesem. Ile można zrobić w mieście za 15 mln zł?

G
Gość
8 września, 12:00, Gość:

Widać zaczyna boleć, zwolennicy PO-SLD tracą nerwy, a to dopiero początek.

Wreszcie ktoś potrafi przeciwstawić się tej smętnej koalicji. W sprawie przedszkoli media jakoś dziwnie nie reagują! Czyżby dostały zakaz pisania na ten temat? Czy mieszkańcy nie mają prawa wiedzieć, że budżetowi miasta grozi 30 mln nieplanowany wydatek?

G
Gość
8 września, 14:29, Gość:

Nie lubię PiS a PO w GKW: "Ho, ho,ho.... Jednak zorientowany, ale dużą domieszką subiektywizmu. Widocznie współtwórca chorej uchwały. Ale po kolei. Zorientowany powinien wiedzieć, że oprócz kwoty głównej i odsetek, w przypadku sporów sądowych wchodzą w rachubę również koszty procesowe. W przypadku pierwszej przegranej miasta przy kwocie głównej 550 tys. zł to aż 150 tys. zł. Więc łagodnie mówiąc, twoje dane to nieporozumienie, bo przekłamują rzeczywistość.

Roman Bera twórca tej uchwały przekonywał radnych w ubiegłych latach o słuszności tego pirotechnicznego wzoru, ale nie wszyscy dali się nabrać i wstrzymali się od głosu poparcia. A przy okazji to obecnie radny Bera nie odezwał się ani słowem na ostatniej sesji. Jeżeli dla ciebie jest to normalne jeśli właściciele przedszkoli żądają nienależnych pieniędzy. Wyluzuj, wasze sądy rozstrzygną to prawomyślnie. A Bartnickiego wystąpienie jak zwykle mało merytoryczne, tylko intelektualny bełkot."

Nie musisz potwierdzać, że przeczytanego tekstu nie rozumiesz. To widać, słychać i czuć, bo to ja wyjaśniłem tobie sprawę, nie odwrotnie Ad rem, piszesz "Jeżeli dla ciebie jest to normalne jeśli właściciele przedszkoli żądają nienależnych pieniędzy." Pomijam toporną składnie, ale ja napisałem, że "właściciele przedszkoli wykorzystują sytuację nie uregulowaną prawnie i żądają nienależnych pieniędzy", czyli nie pisałem, że to normalne, bo moim zdaniem to naganne. Moim zdaniem miasto powinno w przypadku przegranych spraw zmienić podejście do właścicieli tych przedszkoli, a dodam, że jedno przedszkole nie skorzystało z tej "okazji".

Opłaty sądowe:pytanie czy uiścić opłatę 150 tys. i mieć szansę wygrania 550tys.plus zwrot 150 tys opłaty sądowej , czy, jak proponuje Sidor, zapłacić 550 tys. bez sprawy sądowej? Ja uważam, że w pierwszych sprawach trzeba walczyć, aż do kasacji.Dopiero w przypadku przegranych,a mogą być wygrane, należy zweryfikować działanie. Nikt nie mówił, że te 15 spraw będą się ciągnąć aż do kasacji każdej z nich. Zresztą sprawa nie dotyczy tylko Kwidzyna, ale dużo gmin w całej Polsce i, powtarzam, to rząd PiS za to bagno odpowiada, bo nie wprowadził regulacji prawnych mimo raportu NIK.

PiS zmienia sądy, prezesów sądów, niepokornych sędziów dyscyplinuje a tu czytam, że "wasze sądy rozstrzygną". Ręce opadają. Ręce opadają też jak słyszę przedstawicieli opozycji.Tylko atakowanie burmistrza, a nic konstrukcyjnego działania dla dobra miasta.

Ps.To skąd te 37 mln? Bo Sidor tak powiedział? Autorytet!

Pis zmienił przepisy w 2017 roku. Przedszkola sądzą się za okres od 2007 roku. Sprawy dotyczą okresu obejmującego 10 lat. Czy 8 lat rządów PO to nie ten okres? Mało mieli czasu na zmianę przepisów?

G
Gość

Nie lubię PiS a PO w GKW: "Ho, ho,ho.... Jednak zorientowany, ale dużą domieszką subiektywizmu. Widocznie współtwórca chorej uchwały. Ale po kolei. Zorientowany powinien wiedzieć, że oprócz kwoty głównej i odsetek, w przypadku sporów sądowych wchodzą w rachubę również koszty procesowe. W przypadku pierwszej przegranej miasta przy kwocie głównej 550 tys. zł to aż 150 tys. zł. Więc łagodnie mówiąc, twoje dane to nieporozumienie, bo przekłamują rzeczywistość.

Roman Bera twórca tej uchwały przekonywał radnych w ubiegłych latach o słuszności tego pirotechnicznego wzoru, ale nie wszyscy dali się nabrać i wstrzymali się od głosu poparcia. A przy okazji to obecnie radny Bera nie odezwał się ani słowem na ostatniej sesji. Jeżeli dla ciebie jest to normalne jeśli właściciele przedszkoli żądają nienależnych pieniędzy. Wyluzuj, wasze sądy rozstrzygną to prawomyślnie. A Bartnickiego wystąpienie jak zwykle mało merytoryczne, tylko intelektualny bełkot."

Nie musisz potwierdzać, że przeczytanego tekstu nie rozumiesz. To widać, słychać i czuć, bo to ja wyjaśniłem tobie sprawę, nie odwrotnie Ad rem, piszesz "Jeżeli dla ciebie jest to normalne jeśli właściciele przedszkoli żądają nienależnych pieniędzy." Pomijam toporną składnie, ale ja napisałem, że "właściciele przedszkoli wykorzystują sytuację nie uregulowaną prawnie i żądają nienależnych pieniędzy", czyli nie pisałem, że to normalne, bo moim zdaniem to naganne. Moim zdaniem miasto powinno w przypadku przegranych spraw zmienić podejście do właścicieli tych przedszkoli, a dodam, że jedno przedszkole nie skorzystało z tej "okazji".

Opłaty sądowe:pytanie czy uiścić opłatę 150 tys. i mieć szansę wygrania 550tys.plus zwrot 150 tys opłaty sądowej , czy, jak proponuje Sidor, zapłacić 550 tys. bez sprawy sądowej? Ja uważam, że w pierwszych sprawach trzeba walczyć, aż do kasacji.Dopiero w przypadku przegranych,a mogą być wygrane, należy zweryfikować działanie. Nikt nie mówił, że te 15 spraw będą się ciągnąć aż do kasacji każdej z nich. Zresztą sprawa nie dotyczy tylko Kwidzyna, ale dużo gmin w całej Polsce i, powtarzam, to rząd PiS za to bagno odpowiada, bo nie wprowadził regulacji prawnych mimo raportu NIK.

PiS zmienia sądy, prezesów sądów, niepokornych sędziów dyscyplinuje a tu czytam, że "wasze sądy rozstrzygną". Ręce opadają. Ręce opadają też jak słyszę przedstawicieli opozycji.Tylko atakowanie burmistrza, a nic konstrukcyjnego działania dla dobra miasta.

Ps.To skąd te 37 mln? Bo Sidor tak powiedział? Autorytet!

W
Wielbiciel

Szkoda Śniega, to dopiero byłaby gwiazda Senatu

w
wyborca

DRUŻYNA PRZYSZŁOŚCI? HA HA HA.MY JUŻ WIEMY CO NAS MOŻE CZEKAĆ ZE STRONY TEJ DRUŻYNY.

G
Gość

Widać zaczyna boleć, zwolennicy PO-SLD tracą nerwy, a to dopiero początek.

U
Unkulummbembe

Jak na nich patrze to aż przez monitor śmierdzi!

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3