Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wszystkich Świętych 2023. Zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarza w Kwidzynie. Nad bezpieczeństwem będą czuwać kwidzyńscy policjanci

OPRAC.:
Karolina Staniszewska
Karolina Staniszewska
Kwidzyńscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem odwiedzających groby. Zwrócą szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe zachowywanie się pieszych, trzeźwość kierujących oraz dostosowanie oświetlenia pojazdów do pory dnia i panujących warunków.
Kwidzyńscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem odwiedzających groby. Zwrócą szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe zachowywanie się pieszych, trzeźwość kierujących oraz dostosowanie oświetlenia pojazdów do pory dnia i panujących warunków. Karolina Staniszewska
W dniu Wszystkich Świętych, jak co roku tłumy zjawią się na cmentarzu, by odwiedzić groby swoich bliskich. Dlatego kwidzyńscy policjanci od 31 października do 2 listopada będą czuwać nad ich bezpieczeństwem.

Bezpieczeństwo podczas Wszystkich Świętych

W tym roku, tak jak i w latach poprzednich, podczas Wszystkich Świętych nad bezpieczeństwem wszystkich, którzy w tym czasie wybiorą się na groby bliskich, będą czuwali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wraz z funkcjonariuszami kwidzyńskiej Straży Miejskiej. Funkcjonariusze będą prowadzili działania, które rozpoczną się 31 października i potrwają do 2 listopada.

- W tym czasie szczególnie na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w okolicach cmentarza widocznych będzie więcej patroli. Funkcjonariusze będą kierowali ruchem ulicznym, ponieważ przy kwidzyńskiej nekropolii zmieni się organizacja ruchu, dlatego warto wcześniej sprawdzić planowane utrudnienia i zamiast jechać pod bramę cmentarza, kierować się na specjalnie wyznaczone miejsca parkingowe - informuje asp. Anna Filar, oficer prasowy KPP Kwidzyn.

Jak dodaje, należy pamiętać, że w przypadku powstawania dużych utrudnień w ruchu, policjanci mogą kierować pojazdy na wskazane objazdy i wydawać wiążące polecenia do określonego zachowania się na drodze.

- Zachęcamy również aby rozważyć w dniu 1 listopada pozostawienie swoich pojazdów w domu i skorzystać z oferty Powiślańskiej Komunikacji Samochodowej, która w związku z okresem Wszystkich Świętych uruchomi dodatkowo linię nr 6 i 8 - dodaje A. Filar.

Podczas kilkudniowych działań funkcjonariusze będą jak zawsze sprawdzać, czy kierowcy poruszają się z bezpieczną prędkością, skontrolują również stan techniczny pojazdów i zbadają trzeźwość kierujących. Przy okazji każdej kontroli policjanci zwrócą szczególną uwagę na to, czy dzieci przewożone są odpowiednich fotelikach bezpieczeństwa, czy wszyscy pasażerowie mają zapięte pasy i czy w pojazdy nie są przeładowane.

Zmiana organizacji ruchu przy kwidzyńskim cmentarzu

W związku z dniem Wszystkich Świętych w rejonie cmentarza wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu. Zmiany będą obowiązywać w dniach 31 października od godz. 15:00 do 3 listopada 2023 r. do godz. 8:00.

Do dyspozycji mieszkańców są parkingi:
1) parking przy ul. Furmańskiej na wysokości wejścia na cmentarz;
2) parking przy ul. Malborskiej;
3) parking przy ul. Długiej (na wysokości sklepu AM-TECH);
4) miejsca postojowe na jezdni ul. Jesiennej – na czas zmiany organizacji ruchu zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy w relacji od ul. Malborskiej do ul. Zimnej. Wyłączony pas ruchu zostanie przeznaczony pod parkowanie pojazdów.
5) parkingi w okolicy cmentarza w czasie Wszystkich Świętych udostępniły także sklepy BMS i Mrówka.

Czytaj też: Miasto wprowadziło ułatwienia na cmentarzu w Kwidzynie. Teraz odwiedzający groby mogą wykorzystywać wózki do transportu m.in zniczy

Policjanci przypominają

 • Nie jedź samochodem „na pamięć”. W rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich, zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu drogowego. Zwracaj uwagę na znaki drogowe!
 • Pamiętaj — polecenia policjanta kierującego ruchem są ważniejsze od sygnałów świetlnych i znaków drogowych!
  Jeżeli policjant zabroni wjazdu, należy stosować się do jego polecenia.

 • Parkuj samochód zgodnie z przepisami, w dozwolonych miejscach. Zadbaj o to, aby Twój samochód nie blokował wjazdu lub wyjazdu z drogi bądź dostępu do wcześniej prawidłowo zaparkowanego pojazdu.

 • Osoby, które postanowią udać się na cmentarz pieszo, powinny korzystać z chodników. Jeżeli ich nie ma, obowiązani są poruszać się poboczem lub jezdnią, lewą stroną drogi, pamiętając o tym, że jezdnia jest dla samochodów i czas przebywania na niej przez pieszych powinien być jak najkrótszy. Warto mieć przy sobie element odblaskowy lub latarkę.

 • Nie pozostawiaj w samochodzie wartościowych przedmiotów w widocznym miejscu. Mogą one stać się łatwym łupem złodziei.

 • Jeżeli tylko to możliwe udajmy się na cmentarze pieszo lub autobusami komunikacji miejskiej, a zaoszczędzimy sobie i innym stresów i problemów z parkowaniem.

Pamiętaj również o bezpieczeństwie osobistym:

 • Na terenie cmentarzy „kieszonkowcy” uważnie obserwują osoby pozostawiające koło nagrobków torebki, odzież, rowery, itp. Obserwują również osoby oddalające się w celu nabrania wody lub wyrzucenia śmieci.

 • Ta krótka chwila wystarczy, aby złodziej mógł dokonać kradzieży. Dlatego jeżeli oddalamy się tylko na chwilę, zabierajmy ze sobą swoją własność.

 • Znajdując się w tłoku, torebkę miejmy przed sobą, najlepiej trzymając za pasek i przyciskając ją ręką do ciała.

 • Nie wkładajmy portfeli i dokumentów do tylnych kieszeni spodni.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami sprzętu AGD?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto