18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

WOŚP 2014 w Kwidzynie. Orkiestrowy mecz siatkówki kolejny raz wygrała drużyna miasta

Arkadiusz Kosiński
WOŚP 2014 w Kwidzynie
WOŚP 2014 w Kwidzynie fot. AK
Drugi rok z rzędu drużyna Starostwa Powiatowego przegrała w WOŚP-owym meczu siatkówki, który w niedzielę, w sali sportowej Gimnazjum nr 3, rozegrała z Urzędem Miejskim. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla "miastowych".

Powiat, podobnie jak przed rokiem, mecz rozpoczął od serii błędów, co wykorzystali ewidentnie lepiej przygotowani do spotkania "miastowi". Co więcej, ich ławka rezerwowych nie była nią tylko z nazwy. Powiat musiał więc tak gospodarować energią, by zawodnikom w zielonych strojach starczyło jej na cały mecz, bo zmiany nie wchodziły w grę.

Już po pierwszych minutach meczu, Jerzy Śnieg, trener ekipy powiatu, zaniepokojony potknięciami swoich zawodników, poprosił o czas. Ostatecznie jednak powiat przegrał pierwszego seta, choć niewiele brakowało by go wygrał, bo pod koniec było nawet 26:26. Dwoma punktami przewagi pierwsze starcie wygrało jednak miasto. Kolejne również.

ZOBACZ, jak było rok temu! >>> Urząd Miasta rozgromił 3:1 drużynę Starostwa Powiatowego

Lekiem na całe zło okazał się...kefir. Po drugim secie obie drużyny posiliły się mlecznym napojem, a drużynie powiatu, jak się okazało, posłużył on bardzo, bo trzeci set należał właśnie do niej. Nieco zbita z pantałyku drużyna miasta szybko wzięła się w garść i mecz wygrała 3:1.

W przerwie meczu odbyła się licytacja WOŚP-owej koszulki i kalendarza.