Wierzyca Pelplin - GKS Gardeja 4:1

(pb)
Na pierwszym planie Łukasz Werner w pojedynku z bramkarzem GKS. Z prawej Sebastian Szatkowski, strzelec dwóch goli dla Wierzycy.
Kolejne zwycięstwo w wiosennej rundzie tegorocznych rozgrywek odniosła Wierzyca Pelplin. Choć do końca zmagań w gdańskiej okręgówce pozostały jeszcze cztery kolejki podopieczni trenera Jacka Imianowskiego pokonując ...

Kolejne zwycięstwo w wiosennej rundzie tegorocznych rozgrywek odniosła Wierzyca Pelplin. Choć do końca zmagań w gdańskiej okręgówce pozostały jeszcze cztery kolejki podopieczni trenera Jacka Imianowskiego pokonując przed własną publicznością GKS Gardeję 4:1 (1:1), obronili się już przed bezpośrednim spadkiem do niższej klasy. Nadal jednak wisi nad nimi widmo gry w barażach, których stawką będzie V-ligowy byt.

W meczu z GKS pelplinianie przeważali, jednak dopiero w drugiej połowie potwierdzili to golami. Wprawdzie w 5 min, po dośrodkowaniu Mariusza Wrońskiego i ładnym strzale z linii 16 m Sebastiana Szatkowskiego, objęli prowadzenie, lecz po kolejnych pięciu minutach był remis, a goście doprowadzili do niego po rzucie rożnym i strzale głową Adama Jankowskiego.
W II połowie pelplinianie mieli już lepiej nastawione celowniki. W 47 min Łukasz Racki popisał się rajdem mijając po drodze kilku gardejan i strzałem zza pola karnego pokonał golkipera przyjezdnych. Gdy mijała godzina gry, Łukasz Werner pierwszy dopadł futbolówki "wyplutej" po strzale Rackiego przez bramkarza z Gardei i z bliska podwyższył rezultat na 3:1. W 82 min na listę strzelców ponownie wpisał się Szatkowski. Dalekim, wysokim podaniem nad obrońcami popisał się Damian Seroka. Szatkowski ubiegł defensorów i ładnym wolejem ustalił rezultat spotkania.
Zwycięstwo Wierzycy jest tym wymowniejsze, gdyż zostało odniesione przez pelplińską jedenastką, w której zabrakło aż czterech kluczowych graczy (Kamila Kaczmarka i Jarosława Steinborna - kontuzje; oraz Marcina Urbańskiego i Jarosława Saka, którym przeszkodziły obowiązki zawodowe.

• Wierzyca - GKS 4:1 (1:1)

• Bramki: Sebastian Szatkowski (5, 82), Łukasz Racki (47) i Łukasz Werner (60) - dla Wierzycy; oraz Adam Jankowski (10) - dla GKS.

• Wierzyca: Meier - Loda, Dytrych, Pałubicki, Libiszewski, Pawłowski, Racki, Seroka, Werner (77 Szpojnarowicz), Wroński, Szatkowski.