Wielki tydzień szczypiornistek MTS Kwidzyn! Trzy zwycięstwa w 7 dni!

Naprawdę brakuje słów, by opisać, co w tym sezonie wyprawiają piłkarki ręczne MTS Kwidzyn. Po 10. kolejkach I ligi podopieczne Roberta Majdzińskiego wciąż są niepokonane i zajmują pozycje lidera, a w ciągu ostatniego tygodnia wygrały aż trzy mecze, wszystkie z zespołami z czołówki tabeli. W niedzielę kwidzynianki pokonały AZS AWF Warszawa 34:27 (17:11)

Niedzielny mecz był popisem kwidzynianek, które dominowały na boisku od pierwszej do ostatniej minuty. MTS zaczął od wyniku 3:0, a warszawianki po raz pierwszy trafiły do siatki dopiero w 7 min. W bramce skuteczna była Aleksandra Bielak, a kontry skutecznie wykańczała Daria Szynkaruk dlatego po kwadransie gry kwidzynianki miały już 6 bramek przewagi i taką przewagę dowiozły do przerwy.

W drugiej połowie podopieczne Roberta Majdzińskiego nadal kontrolowały sytuację na boisku. Wprawdzie akademiczki na chwilę zniwelowały straty do 4 bramek, ale zaraz potem wszystko wróciło do normy i MTS znów zaczął budować przewagę, która w pewnym momencie sięgnęła nawet 8 bramek. Dobrze w tym okresie grały przede wszystkim zawodniczki drugiej linii, wśród których najskuteczniejsza tym razem była Joanna Gędłek.

- Sam jestem zaskoczony naszymi wynikami, ale chciałbym podziękować dziewczynom za ciężką pracę. W ciągu ostatnich 20 dni rozegrały 5 meczów, w tym trzy w ciągu ostatniego tygodnia, dlatego w meczu z Warszawą zależało mi już żeby się oszczędzały i wygrały jak najmniejszym nakładem sił - tłumaczy Robert Majdziński, trener zawodniczek MTS Kwidzyn.

Mecz z AZS-em był przedostatnim w pierwszej rundzie rozgrywek. W ostatniej kolejce przed przerwą w rozgrywkach MTS zagra na wyjeździe z SMS ZPRP Płock, ale bez względu na wynik kwidzynianki spędzą zimową przerwę w fotelu liderem, bo mają 2 pkt. przewagi nad drugim w tabeli Ruchem Chorzów i 3 pkt. na trzecią w zestawieniu Koroną Handball Kielce.

Do relacji dołączyliśmy galerię zdjęć z czwartkowego meczu MTS z Ruchem Chorzów autorstwa Adama Kominka.

MTS Kwidzyn - AZS AWF Warszawa 34:27 (17:11)
MTS: Bielak, Winiewska, Kłos - Gędłek 6, Szynkaruk 5, Pękala 4, Hartman 4, Świerczek 4, Kowalska 3, Grabowska 3, Siuda 3, Wąsik 2, Chmara, Zawalich, Heromińska, Czarnik. Kary: 12 min. (Pękala, Świerczek - po 4 min., Hartman, Czarnik - po 2 min.)
AZS AWF: E. Osińska, D. Osińska - Pawłowska 8, Skoczeń 7, Nieścioruk 5, Lewandowska 3, Sulborska 3, Rozmus 1, Cerżyńska, Kolewska, Kmin, Kajtek. Kary: 14 min. (Pawłowska 6 min., Sulborska 4 min., Rozmus, Cerżyńska - po 2 min.). Czerwona kartka: Pawłowska z gradacji kar
Sędziowali: Aleksandra Kościewicz, Małgorzata Malandy (Elbląg).