Wielki mecz MTS Kwidzyn. Lider rozbity w hali przy ul. Wiejskiej [ZDJĘCIA]

Piłkarki ręczne MTS Kwidzyn w tym sezonie spisują się znakomicie, ale przed meczem z Koroną Handball Kielce wcale nie były faworytkami. W końcu do Kwidzyna przyjeżdżał lider rozgrywek I ligi. Dlatego końcowy wynik może budzić zdziwienie, bo podopieczne Roberta Majdzińskiego nie tyle pokonały, co wręcz rozbiły rywalki. MTS wygrał 27:18 (16:10).

Tylko sam początek tego spotkania był wyrównany bo od stanu 2:2 w ciągu następnych 10 minut kwidzynianki zdobyły 9 goli tracąc tylko jednego. W bramce MTS z uśmiechem na ustach cuda wyczyniała Aleksandra Bielak zaś w ataku grę ciągnęła druga linia w składzie Malwina Hartman, Alicja Pękala i Sylwia Kowalska. Wprawdzie w następnym kwadransie kwidzynianki nie były już tak skuteczne, ale na przerwę i tak schodziły z 6-bramkową przewagą.

Drugą połowę MTS znów zaczął znakomicie. Gospodynie znakomicie broniły, o czym świadczą ledwie 4 gole stracone w ciągu 20 minut, zaś w ataku pierwsze skrzypce grała w tym okresie Justyna Świerczek, która w tym sezonie ma już na koncie 16 goli w ekstraklasie, gdzie gra na zasadzie użyczenia w AZS AWFiS Łączpol Gdańsk. W 51 min. było już 25:14 i można było mówić o pogromie. Wprawdzie w samej końcówce MTS rozluźnił nieco szyki i rywalki nieznacznie zniwelowały straty, ale ostateczny wynik i tak jest okazały.

Szkoda tylko, że kielczanki nie potrafiły się pogodzić z porażką. Po meczu nie podziękowały kwidzyniankom za grę (zrobiły to bodaj tylko 2 zawodniczki), a do tego wulgarnie odnosiły się do kibiców. Zresztą między zawodniczkami obu zespołów iskrzyło już wcześniej na boisku, co przełożyło się na sporą liczbę kar.

Po tym meczu MTS Kwidzyn zajmuje drugie miejsce w tabeli z takim samym dorobkiem punktowym co lider, Ruch Chorzów. Dlatego czwartkowy mecz pomiędzy tymi zespołami zapowiada się niezwykle interesująco. Zapraszamy do hali przy ul. Wiejskiej 1 grudnia o godz. 17.30.