Wiceminister zdrowia w Powiślańskiej Szkole Wyższej w Kwidzynie. Uczelnia otrzymała duże dofinansowanie [ZDJĘCIA]

Redakcja
fot. Powiślańska Szkoła Wyższa w Kwidzynie
Udostępnij:
Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński, w czwartek, w Powiślańskiej Szkole Wyższej w Kwidzynie, wziął udział w podpisaniu umowy na dofinansowanie dla szkoły na realizację projektu „Wspólnie na rzecz rozwoju pielęgniarstwa”. Kwidzyńska uczelnia otrzyma na ten cel prawie 6 mln zł.

Jak informuje PSW, cłównym celem projektu jest "zwiększenie jakości kształcenia wyższego na kierunku pielęgniarstwo w Powiślańskiej Szkole Wyższej poprzez realizację programu rozwojowego dla uczelni uczestniczącej w procesie kształcenia pielęgniarek/rzy ukierunkowanych na zwiększenie liczby absolwentów ww. kierunków, a także realizację systemu kształcenia podyplomowego w ramach programu rozwoju dla absolwenta dostosowując kompetencje i umiejętności pielęgniarek/rzy w zakresie potrzeb epidemiologicznych i demograficznych".

Ministerstwo Zdrowia przekaże na ten cel około 6 mln zł.

- Projekt „Wspólnie na rzecz rozwoju pielęgniarstwa” powstał w odpowiedzi na zapewnienie skutecznej wymiany pokoleniowej w zawodzie pielęgniarek. Jego celem jest poprawa jakości kształcenia, zainteresowanie studiami na kierunku pielęgniarstwo i motywowanie studentów do poszukiwania i podejmowania pracy bezpośrednio po uzyskaniu dyplomu - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Program rozwojowy obejmie: opracowanie Programu Rozwojowego Uczelni i Absolwenta „Wspólnie na rzecz rozwoju pielęgniarstwa” oraz opracowanie i wdrożenie programu stypendialnego motywującego dla studentów kierunku pielęgniarstwo, dostosowanie jakości warunków i zasad odbywania praktyk obowiązkowych do wymogów Europejskiej Ramy Jakości Praktyk i Staży, finansowanie ponadprogramowych, płatnych praktyk zawodowych w wymiarze 940 godzin, opracowanie i wdrożenie programu stypendialnego szkoleniowego dla absolwentów kierunku pielęgniarstwo, opracowanie i wdrożenie programu medycznych szkoleń zawodowych dla absolwentów kierunku pielęgniarstwo.

Na uczestników projektu czekają 20-miesięczne stypendia motywujące, płatne praktyki zawodowe semestralne i wakacyjne (dla wszystkich będzie to łącznie 940 godzin), dodatkowe zajęcia wykraczające poza standardowy program kształcenia z zakresu komunikacji interpersonalnej, opieki nad pacjentem geriatrycznym, edukacji chorych na cukrzycę, żywienia chorych na kardiologicznych ze współistniejącą chorobą nowotworową (ok.100 godzin).

Program zakłada także stypendium szkoleniowe dla absolwentów (24 miesiące), wsparcie w znalezieniu zatrudnienia na pełnym etacie, na stanowisku pielęgniarki oraz udział w bezpłatnych medycznych szkoleniach zawodowych (kursach kwalifikacyjnych i specjalistycznych) dla absolwentów.

- Dla studentów i absolwentów projekt to szansa na uzyskanie znakomitych kompetencji, jak i pomoc materialną, która pozwala na lepszą egzystencję oraz wyraźne wzmocnienie pozycji na rynku pracy - zapewnia Ministerstwo Zdrowia.

► 800 zł – tyle wyniesie maksymalne miesięczne stypendium dla studentów z najlepszymi wynikami w nauce,
► 1000 zł – tyle wyniesie maksymalne miesięczne stypendium dla absolwenta, który przystąpi do projektu

Dorota Łoboda: Dziecko nie jest w stanie zjeść, ponieważ te stołówki są zbyt małe

Obserwuj nas na Twitterze!

Wideo

Dodaj ogłoszenie