W weekend juniorki starsze MTS Kwidzyn zagrają w Final Four mistrzostw Polski. Będzie złoto?

W ten weekend, w Warszawie, rozstrzygnie się batalia o medale mistrzostw Polski w kategorii juniorek starszych.

Wśród faworytek do zwycięstwa w Final Four są także szczypiornistki MTS Kwidzyn, które z mistrzowskiego podium nie schodzą od 2012 roku. Jednak w tym czasie tylko raz, w 2014 roku, cieszyły się z tytułu mistrzowskiego. Wcześniej MTS wywalczył dwa brązowe krążki, a w trzech ostatnich latach zdobywał wicemistrzostwo, za każdym razem przegrywając w finale z Ruchem Chorzów.

Od razu warto jednak podkreślić, że tym razem chorzowianki nie staną nam na drodze. A właściwie to już stanęły, w turnieju 1/4 finału, ale tym razem MTS rozprawił się z Ruchem bezlitośnie wygrywając aż 30:18. Oby to był dobry prognostyk przed Final Four.

Kwidzynianki rozpoczną turniej finałowy meczem z SPR Olkusz, który rozegrany zostanie już dziś (piątek, 9 marca) o godz. 17. W drugiej parze półfinałowej zmierzą się Varsovia i Korona Handball Kielce.

Kwidzynianki przed turniejem Final Four na pewno mają wysokie notowania, wszak na szczeblu ogólnopolskim w tym roku jeszcze nie przegrały. Wydaje się więc, że medal jest na wyciągnięcie ręki, ale trzeba też pamiętać, że choć MTS w poprzednich rundach ograł zarówno SPR, jak i Varsovię, to jednak w obu przypadkach dokonał tego po zaciętych meczach. Z drugiej jednak strony wszystko wskazuje na to, że forma podopiecznych Roberta Majdzińskiego (pomaga mu Krzysztof Gerke) idzie w górę.

Warto też poinformować, że kilka zawodniczek MTS dostało ostatnio powołania do różnych reprezentacji. Do młodzieżowej reprezentacji Polski powołane zostały Daria Szynkaruk, Justyna Świerczek i Michalina Wąsik, zaś Dominika Borowska pojedzie na zgrupowanie kadry juniorek.