18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

W sobotę zakończył się turniej finałowy mistrzostw Polski juniorów młodszych

Juniorzy młodsi MTS Kwidzyn nie zdobyli medalu mistrzostw Polski. W meczu o brąz kwidzynianie ulegli Kusemu Szczecin 29:36 (14:15). Tytuł mistrzowski wywalczyli juniorzy Wisły Płock, którzy w finale pokonali PMOS Chrzanów 35:31 (18:14)

W meczu o brąz MTS dzielnie trzymał się przez pierwszą połowę, którą przegrał różnicą jednej bramki. Po przerwie, tak jak w
meczu półfinałowym, kwidzynianie osłabli i w drugiej połowie rywale systematycznie powiększali przewagę.
- Moi podopieczni byli po prostu słabsi fizycznie, co nie powinno dziwić, bo większość z nich jest o rok młodsza od rywali - tłumaczy trener Marek Woronowicz, który zapowiedział, że to był jego ostatni sezon w roli trenera drużyn młodzieżowych MTS.
Na osłodę młodym kwidzynianom pozostało jedno wyróżnienie indywidualne. Do najlepszej "7" mistrzostw wybrany został

Natomiast w meczu finałowym przez cały czas prowadzili płocczanie. Na początku drugiej połowy przewaga Wisły wynosiła już nawet 9 bramek, ale zespół z Chrzanowa do końca walczył o korzystny wynik. Na kilka minut przed końcem PMOS zniwelował straty do dwóch goli, ale Wisła nie wypuściła już zwycięstwa. Świetny mecz w zespole z Płocka rozegrał Piotr Góral, który zresztą został wybrany na najlepszego bramkarza mistrzostwa. Natomiast tytuły króla strzelców i najwszechstronniejszego zawodnika imprezy przypadły w udziale Dariuszowi Zającowi (Kusy Szczecin). Zając w meczu o brąz, w którym Kusy pokonał MTS 36:29 (15:14), zdobył 12 goli, a w całym turnieju aż 73.