18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

W sobotę decydujące mecze mistrzostw Polski juniorów młodszych

Juniorzy młodsi MTS Kwidzyn nie zagrają w finale mistrzostw Polski. W meczu półfinałowym podopieczni Marka Woronowicza i Patryka Rombela przegrali z PMOS Chrzanów 28:35 (17:15). W meczu o brąz przeciwnikiem kwidzynian będzie Kusy Szczecin. Spotkanie o 3 miejsce zostanie rozegrane w sobotę o godz. 11.30. Tuż po nim zaplanowano wielki finał, w którym chrzanowianie zmierza się z Wisłą Płock.

Początek pierwszej połowy meczu z Chrzanowem MTS przespał i po 6 minutach przegrywał 1:5. Jednak potem kwidzynianie zaczęli nieco lepiej bronić i wreszcie trafiali w ataku i to wystarczyło, by po kwadransie odrobić straty - w 15 min. było 10:10. Końcówka pierwszej części gry też była udana dla gospodarzy, bo zdołali wypracować dwubramkową przewagę, na przerwę schodzili wygrywając 17:15.

O zwycięstwie PMOS Chrzanów zadecydował początek drugiej połowy. Po zmianie stron zawodnicy z Małopolski zdobyli 5 goli z rzędu, a potem kontrolowali wydarzenia na boisku i powiększali przewagę, ostatecznie wygrali 35:28.

W meczu Wisły z Kusym Szczecinniemal przez cały mecz prowadzili szczecinianie, ale w końcówce lepsi byli płocczanie, którzy ostatecznie zwyciężyli 27:25 (13:15). W ekipie Kusego znów szalał najlepszy strzelec turnieju Dariusz Zając, ale jego 14 goli nie wystarczyło do zwycięstwa.

Bardzo zacięte były mecze o miejsca 5-8. W pierwszym z nich KSSPR Końskie pokonało Zagłębie Lubin 36:35 (16:18), a wydarzeniem były 22 bramki Adama Janusa. W drugim meczu Śląsk Wrocław pokonał ChKS Łódź 28:27 (12:12).

MTS Kwidzyn – PMOS Chrzanów 28:35 (17:15)

MTS: Kochański, Michalczuk - Nawrocki 7, Grzymski 6, Potoczny 6, Grabowski 4, Majdziński 4, Grycman 1,
Bodenszac, Dobosz, Łapacz, Ossowski, Szymański, Ziemianek.