Vive Tauron-MMTS Kwidzyn 29:23 (20:12). Mistrzowie znów lepsi

echodnia.eu
Sensacji nie było i MMTS Kwidzyn po raz drugi przegrał w Kielcach z Vive. Tym razem podopieczni Patryka Rombla szybciej zaczęli odstawać od rywali, ale w drugiej połowie to oni byli minimalnie lepsi i zniwelowali część strat. Vive jest więc o krok od finału, ale kielczanie muszą jeszcze wygrać w Kwidzynie.

Kwidzynianie tak jak w meczu nr 1(CZYTAJ TUTAJ) zaczęli dobrze, ale tym razem pękli szybciej niż w piątek. Po 15 minutach prowadzili jeszcze 9:8, ale wtedy podopieczni Tałanta Dujszebajewa zdobyli pięć goli z rzędu i odjechali. W dodatku w 20 min. MMTS kompletnie zaciął się w ataku i nie mógł trafić do bramki gospodarzy przez następnych 9 minut, wtedy Vive odjechało zupełnie.

W drugiej połowie kielczanie szybko powiększyli przewagę do 10 goli i przez jakiś czas trzymali ten dystans, ale i im przytrafiła się chwila rozprężenia. Przez kilka minut nie potrafili trafić do bramki MMTS i podopieczni Patryka Rombla zdołali odrobić kilka bramek. Strata była jednak zbyt duża, by poważniej postrzaszyć mistrzów i skończyło się na honorowej, sześciobramkowej porażce. W ekipie z Kwidzyna najskuteczniejszy był tym razem Tomasz Klinger (5 goli), ale warto też odnotować 3 trafienia Michała Potocznego.

Vive prowadzi więc 2:0, ale kolejny mecz rozegrany zostanie w Kwidzynie. Oczywiście kielczanie znów są faworytem, ale w hali przy ul. Wiejskiej można się spodziewać bardziej zaciętej potyczki.

Vive Tauron-MMTS Kwidzyn 29:23 (20:12)
Vive Tauron: Szmal, Sego - Cupić 6, Bielecki 4, Reichmann 4, Strlek 4, Jachlewski 2, Jurecki 2, Paczkowski 2, Zorman 2, Aguinagalde 1, Buntić 1, Lijewski 1, Chrapkowski, Kus.
MMTS: Dudek, Kiepulski - Klinger 5, Nogowski 4, Potoczny 3, Janiszewski 2, Pilitowski 2, Seroka 2, Zadura 2, Kryszeń 1, Mroczkowski 1, Rosiak 1, Peret, Szczepański, Szpera.