Vive Tauron Kielce - MMTS Kwidzyn 38:25 (16:14). Nokaut po przerwie ZDJĘCIA

Przez 25 minut pierwszego półfinałowego meczu play-off szczypiorniści MMTS Kwidzyn grali znakomicie, ale w końcu pękli i ulegli faworyzowanemu Vive Tauron Kielce dość wyraźnie, 25:38 (14:16). Mecz nr 2 rozegrany zostanie już w sobotę, również w Kielcach. Początek o godz. 17.

W pierwszej połowie kibice zgromadzenie w kieleckiej Hali Legionów przecierali oczy ze zdziwienia, bo starcie Dawida z Goliatem było zaskakująco wyrównane. Dość powiedzieć, że do 23 min. gospodarze prowadzili tylko raz i tylko przez chwilę, gdy w 12 min. gola na 5:4 zdobył Julen Aguinagalde. Przez resztę czasu albo to MMTS prowadził różnicą jednej bramki, albo był remis. W ekipie MMTS świetną partię rozgrywał zwłaszcza Mateusz Seroka, który w pierwszej połowie aż 6 razy wpisał się na listę strzelców.

Pierwszy kryzys przytrafi się dopiero przy stanie 12:12, gdy pozwolili rywalom zdobyć aż 4 gole z rzędu. W kieleckiej ekipie rozszalał się zwłaszcza Tobias Reichmann, ale na szczęście MMTS szybko wrócił do gry i jeszcze przed przerwą zniwelował straty do dwóch goli, a na sekundę przed końcem dobrze spisujący się Bartosz Dudek obronił rzut karny wykonywany przez Reichmanna!

Po przerwie już tak różowo nie było i z każdą minutą różnica klas była coraz bardziej widoczna. O losach spotkania rozstrzygnął okres między 38 a 43 minutą, gdy kielczanie znów zdobyli cztery bramki z rzędu i doprowadzili do wyniki 25:18. Świetnie w okresie grał zwłaszcza Denis Buntić, zaś po stronie MMTS najczęściej trafiał Adrian Nogowski, a potem dołączył do niego Przemysław Zadura. Niestety w końcówce gra kwidzynian zupełnie się posypała i Vive jeszcze poprawiło wynik. Do bramki Pawła Kiepulskiego seryjnie trafiali Manuel Strlek i Ivan Cupić i gospodarze zakończyli mecz aż 13-bramkowym zwycięstwem.

Vive Tauron Kielce - MMTS Kwidzyn 38:25 (16:14)
Vive Tauron: Sego - Reichmann 8, Buntić 6, Cupić 6, Strlek 4, Aguinagalde 4, Bielecki 3, Kus 2, Lijewski 2, Jurecki 1, Paczkowski 1, Chrapkowski, Jachlewski, Zorman. Kary: 8 min.
MMTS: Dudek, Kiepulski - Seroka 7, Nogowski 5, Zadura 5, Pilitowski 2, Janiszewski 1, Klinger 1, Kryszeń 1, Peret 1, Potoczny 1, Szpera 1, Mroczkowski, Szczepański. Kary: 6 min.
Sędziowali: Marek Baranowski (Warszawa), Bogdan Lemanowicz (Łąck).