V liga:Rodło przerwało passę Webera

Po golach Macieja Laszkiewicz i Sławomira Gawrońskiego Rodło Kwidzyn pokonało Webera Szprudowo 2:0 (1:0). Dla gości była to pierwsza wiosenna porażka, zaś Rodło wywalczyło komplet punktów po trzech meczach bez zwycięstwa.

Rodło przystąpiło do tego meczu bez grającego trenera Piotra Cetnarowicza, któremu ciągle daje się we znaki naciągnięty mięsień łydki oraz bez Patryka Obiały i Mateusza Górki, którzy w sobotę walnie przyczynili się do zwycięstwa juniorów starszych w Gdańsku.

Pierwsza połowa sobotniego meczu nie była porywającym widowiskiem. Gra toczyła się głównie w środku pola, ale optyczną przewagę mieli gospodarze. Udokumentowali to w 37 minucie, gdy po akcji prawym skrzydłem piłka w polu karnym spadła pod nogi Macieja Laszkiewicza a ten przytomnie przelobował bramkarza gości. Dobrą okazję miał też Damian Sontowski, ale z kilkunastu metrów strzelił lekko i wprost w golkipera Webera. Natomiast akcje szprudowian kończyły się głównie przed polem karnym Rodła.

W drugiej połowie nadal minimalnie lepsi byli kwidzynianie, a najgroźniejszy w ich szeregach był Sławomir Gawroński, który z upływem czasu miał coraz więcej miejsca na boisku. W 70 minucie po jego strzale bramkarz zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką. Kilka minut później "Gawron" uderzał z lewego narożnika pola karnego i golkiper Webera wypluł piłkę przed siebie, ale dobitka Damiana Sontowskiego też była nieskuteczna. Wreszcie w 85 minucie Gawroński w kontrataku najpierw wygrał pojedynek biegowy z jednym z obrońców, a potem wpadając w pole karne zdołał oddać skuteczny strzał na bramkę gości. Ten gol przypieczętował zwycięstwo kwidzynian, choć w końcówce mieli oni jeszcze 2-3 okazje na podwyższenie wyniku. Warto jeszcze odnotować powrót na boisku Fayose Olalekana Temitayo. Nigeryjczyk, który przeszedł rekonstrukcje więzadeł krzyżowych pojawił się na boisku na kilka ostatnich minut.

Rodło Kwidzyn - Weber Szprudowo 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 - Maciej Laszkiewicz (37), 2:0 - Sławomir Gawroński (85)
Rodło: Forma - Graczyk, Rutka, Lalewicz, Maluchnik - Jesionowski, Juchniewicz - Laszkiewicz (72 Grączewski), Sontowski (86 Temitayo), Synakiewicz - Gawroński