V liga. Rodło Kwidzyn wysoko przegrało z wiceliderem

W tym sezonie trener Grzegorz Obiała nie dysponuje chyba składem, który mógłby powalczyć o awans do IV ligi koprodlokwidzyn.futbolowo.pl
V-ligowe Rodło Kwidzyn doznało drugiej porażki w tym sezonie. Podopieczni Grzegorza Obiały stoczyło dość wyrównany pojedynek z wiceliderem rozgrywek, Centrum Pelplin, ale mimo tego przegrali dość wyraźnie, bo aż 1:4 (0:3). To był mecz, w którym nie brakowało spięć pod obiema bramkami, ale znacznie skuteczniejsi byli goście.

V liga: Rodło Kwidzyn-Centrum Pelplin. Gospodarze mogli zacząć w wymarzony sposób, ale w 7 min. Fayose Olalekan Temitayo z rzutu wolnego strzelił tuż obok bramki. Niestety 4 minuty później precyzji nie zabrakło grającemu trenerowi Centrum Pelplin Grzegorzowi Pawłuszkowi, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem Rodła Tomaszem Żukiem sprytną podcinką umieścił piłkę w siatce. Niestety to nie był koniec nieszczęść gospodarzy, bo jeszcze w I połowie dwa razy na listę strzelców wpisał się Łukasz Wojtyło.

Nie mając nic do stracenia, na początku II połowy, kwidzynianie rzucili się do huraganowych ataków i niemal nie schodzili z połowy rywali, ale nie przyniosło to efektu bramkowego, a Centrum przetrwało nawałnicę i potem gra się wyrównała. W dodatku w 62 min. Pawłuszek pozbawił gospodarzy wszelkich złudzeń, choć zdaniem sędziego liniowego strzelając gola był na pozycji spalonej. Niestety innego zdania była sędzina główna. Rodło stać było tylko na jednego gola. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu na listę strzelców wpisał się Damian Sontowski.

W sobotę rozegrane zostały również drugie w tym sezonie derby powiatu kwidzyńskiego. W Ryjewie Relax ograł wyżej notowaną Wisłę Korzeniewo 2:1. Dla gospodarzy jest to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Zapewniły je gole Pawła Zamerskiego i Patryka Iwańskiego. Po 6 porażkach z rzędu przełamała się również Pogoń Prabuty. Podopieczni Krzysztofa Furmańskiego pokonali Deltę Miłoradz 3:0, a gole w tym meczu zdobyli Michał Podlasek, Bartosz Wacławski, Mateusz Szpociński.

Składy naszych drużyn i ligową tabelę znajdziecie w piątkowym (27 września) "Kurierze Powiatu Kwidzyńskiego".

Wyniki 8. kolejki:
Rodło Kwidzyn - Centrum Pelplin 1:4 (0:3), Pogoń Prabuty - Delta Miłoradz 3:0 (0:0), Relax Ryjewo - Wisła Korzeniewo 2:1, Chojniczanka II Chojnice - Grom Nowy Staw 2:5 (0:3), Sokół Zblewo - KP Starogard Gd. 2:4, Kornowscy Szarża Krojanty - Orzeł Subkowy 0:2 (0:0), Wda Lipusz - Błękitni Stare Pole 6:2 (2:1), Borowiak Czersk - Radunia Stężyca 1:3.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani