V liga. Rodło Kwidzyn lepsze od Wisły. Sporo emocji w Korzeniewie

Arkadiusz Kosiński
W V-ligowych derbach powiatu Rodło Kwidzyn pokonało Wisłę, ale emocji w Korzeniewie nie brakowało. Decydującego gola kwidzynianie zdobyli na kilka minut przed końcem meczu.

V liga, Wisła Korzeniewo-Rodło Kwidzyn. Podopieczni Grzegorza Obiały pojechali do Korzeniewa po dość udanej serii meczów z drużynami z czołówki, ale choć tym razem rywal był znacznie łatwiejszy, to zwycięstwo wcale nie przyszło im łatwo. I to pomimo tego, że po godzinie gry prowadzili 2:0.

Pierwszego gola, już po kwadransie gry zdobył Nikodem Szalkowski, a gdy w 60 min. Piotr Myścich podwyższył na 2:0 wydawało się, że jest już po meczu. Gospodarze jednak nie spasowali i w ciągu 10 minut zdobyli dwa gole. Autorem obu był Tomasz Wyrzykowski. Ostatnie słowo należało jednak do gości. W 86 minucie na listę strzelców wpisał się Paweł Juchniewicz, który na boisku pojawił się ledwie minutę wcześniej. Dla korzeniewian jest to już czwarta porażka z rzędu.

Z pozostałych naszych drużyn w V lidze zapunktował jedynie Relax Ryjewo, który na własnym boisku zremisował 2:2 z Sokołem Zblewo (gole Radosława Martyki i Pawła Zamerskiego), natomiast Pogoń przegrała w Starym Polu z Błękitnymi. Dla prabucian to już piata porażka z rzędu.

Wisła Korzeniewo - Rodło Kwidzyn 2:3 (0:1)
Bramki: Tomasz Wyrzykowski (62 i 70) - Nikodem Szalkowski (15), Piotr Myścich (60), Paweł Juchniewicz (86)
Wisła: Szramka - Szlachta, R. Dąbrowski (46 Grycman), Gretkowski, Graczkowski - Dębicki, W. Dąbrowski, M. Dąbrowski (76 Skonieczny), T. Mesanio (70 Mogielnicki) - Zalewski, Wyrzykowski.
Rodło: Sadowski - Szaflik (80 Jędrzejewski), Stafaniak, Szpakowski, Pokwicki - Obiała, Tayo (55 Myścich), Maluchnik, Strzelecki (75 Gretkowski) - Torłop, Szalkowski (85 Juchniewicz)

Relax Ryjewo - Sokół Zblewo 2:2
Bramki: Radosław Martyka (14), Paweł Zamerski (69)
Relax: Bartz - Misiak, Guba, Steiniger - Łukaszewski (70 Bieniek), Zamerski, Martyka, Wit, Iwański - Pajdzik, Siwiec