V liga piłki nożnej. Spójnia Sadlinki na zwycięskiej ścieżce, klęska Pogoni Prabuty ZDJĘCIA

Piłkarze Spójni Sadlinki wygrali po raz drugi z rzędu. W tym sezonie jeszcze nie mieli takiej passy. W miniony weekend podopieczni Sławomira Kłosa pokonali Czarnych Przemysław 3:1 (2:0). W gorszych nastrojach są za to piłkarze Pogoni Prabuty, którzy w środę polegli w Karsinie 2:7 (1:2).

Spotkanie z Czarnymi Przemysław zaczęło się dla sadlińczyków najlepiej jako mogło, gdyż już w 5 min. na listę strzelców wpisał się Artur Sałek. W 37 minucie drugiego gola dołożył Szymon Kupniewski i na przerwę gospodarze schodzili z całkiem niezłą zaliczką. W drugiej połowie goście zdobyli kontaktowego gola, jednak ostatnie słowo należało do Spójni. W 89 min. zwycięstwo gospodarzy przypieczętował Damian Ziarek.

Druga z naszych drużyn, Pogoń Prabuty, swój mecz rozegrała dopiero w środę. Zespół Andrzej Tołstika w dość okrojonym składzie pojechał do Karsina i zebrał tam prawdziwe cięgi. W pierwszej połowie nie było jeszcze tak źle, ale po przerwie w ciągu kwadransa dali sobie wbić aż 4 gole. Dla prabucian trafiali Sebastian Woźniak i Patrick Barwinski.

W następnej serii spotkań Pogoń podejmie lidera rozgrywek, Pomezanię Malbork. To spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 22 września o godz. 16. O tej samej porze, w Zblewie, rozpocznie się też mecz pomiędzy tamtejszym Sokołem a Spójnia Sadlinki. Uwaga, do tekstu dołączyliśmy kilkanaście zdjęć z meczu Spójnia-Czarni autorstwa Andrzeja Milewskiego, więcej jego fotografii znajdziecie na Facebooku Spójni.

Spójnia - Czarni Przemysław 3:1 (2:0)
Bramki: Artur Sałek (5), Szymon Kupniewski (37), Damian Ziarek (89) - Tomasz Popielarz (70)
Spójnia: Żuk - Stefanik, Warpas, Wierciński, Świetlicki (46 Młyńczak), Jankowski (56 Kronkowski), Krawczyk, Kondek, Michalczyk, Kupniewski (90 Kwaśnicki), Sałek (67 Ziarek)

Gwiazda Karsin – Pogoń Prabuty 7:2 (2:1)
Bramki: Marcin Miszewski (30, 90), Mateusz Borowski (60, 66), Mateusz Frymark (42), Artur Chrzonowski (52), Marek Steinborn (56) – Sebastian Woźniak (34), Patrick Barwiński (81)
Pogoń: Rutecki – Kowalski, Deorocki, Szpociński, Mączewski, Śmietański, Felski, Nowicki (46 Skrzypek), Komar (60 Skrzypek), Woźniak, Barwiński.

Można oglądać mecze i nie płacić abonamentu. Włoscy studenci wymyślili aplikację, dzięki której można udostępnić miejsce na kanapie innym kibicom (napisy)