V liga piłki nożnej. Rodło Zielińscy wygrało 8:1, a Spójnia przegrała...1:8

Kolejne efektowne zwycięstwo Rodła Zielińscy Kwidzyn i kolejna klęska Spójni Sadlinki. Rozegrana w Wielką Sobotę 18. kolejka spotkań V ligi piłki nożnej nie obfitowała w niespodzianki. Kwidzynianie rozbili w Czersku Borowiaka 8:1 (1:0), a królem polowania tym razem okazał się Adam Reise, który popisał się hat-trickiem.

Co ciekawe kwidzynianie dość długo nie mogli sforsować defensywy gospodarzy i na otwierającego gola trzeba było czekać aż do 35 min., gdy Adam Reise wykończył ładną akcję z udziałem kilku zawodników Rodła. Strzelanina na dobre rozpoczęła się jednak dopiero po przerwie. Najpierw Reise potrzebował zaledwie 9 minut, by dołożyć dwa kolejne gole, a potem do siatki zaczęli trafiać również inni zawodnicy Rodła. Kwidzynianie mieli już jednak ułatwione zadanie, bo od 55 minuty grali z przewagą jednego zawodnika, po tym jak jeden z rywali ujrzał czerwony kartonik.

Po tym meczu Rodło nadal przewodzi w ligowej tabeli. W następnej kolejce kwidzynianie na własnym stadionie podejmą Piaski Wąglikowice. To spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 11 kwietnia, o godz. 15.

Borowiak Czersk-Rodło Zielińscy Kwidzyn 1:8 (0:1)
Bramki: Duda (86 z karego) – Adam Reise 3 (35, 48, 54 z karnego), Nikodem Szalkowski 2 (61 i 78), Piotr Myścich 2 (75 i 90), Patryk Obiała (68).
Rodło Zielińscy Kwidzyn: Wiśniewski – Szarpak, Kalinowski, Jędrzejewski, Pokwicki, Dreszler, Juchniewicz (52 Obiała), Temitayo, Reise (70 Myścich), Górka, Torłop (52 Szalkowski)