V liga piłki nożnej. Pogoń mistrzem jesieni, Spójnia też wygrała

Radość piłkarzy Pogoni jak najbardziej uzasadniona
Radość piłkarzy Pogoni jak najbardziej uzasadniona Facebook
Nasze drużyny grające w V lidze piłki nożnej mają za sobą bardzo udany weekend. Pogoń Prabuty pokonała Szarżę Krojanty i wobec potknięcia Pomezanii przypieczętowała zdobycie tytułu mistrza jesieni. Natomiast Spójnia Sadlinki ograła wyżej notowane Żuławy - to dopiero trzecie zwycięstwo sadlińczyków w tym sezonie i co więcej pierwsze odniesione na własnym boisku.

W przypadku Pogoni mecz z Szarżą był ostatnim tej jesieni, bo za tydzień prabucianie mieli się mierzyć ze Sparta Kleszczewo, która wycofała się z rozgrywek. Gospodarze nie rozpoczęli tego meczu najlepiej, bo już w 6 min. Mateusz Rutecki po raz pierwszy musiał wyciągać piłkę z siatki. Na szczęście ich odpowiedź była równie szybka, bo już 120 sekund później wyrównał Robert Felski. Do tego w 18 min. było już 2:1, bo do siatki trafił Przemysław Promiński, a tuż przed przerwą na 3:1 znów podwyższył Felski.

W drugiej połowie przez ponad pół godziny nie działo się wiele ciekawego, ale w końcówce prabuccy kibice znów przeżyli nieco emocji. Najpierw rywale postraszyli Pogoń golem kontaktowym, ale już po trzech minutach odpowiedział im niezawodny tego dnia Robert Felski, który tym samym skompletował hat-tricka. Schodząc z boiska prabucianie wiedzieli już, że zwycięstwo oznacza mistrzostwo jesieni V ligi, bo Pomezania nieco wcześniej zgubiła punkty w meczu z rezerwami Powiśla Dzierzgoń.

Kto wie czy nie cenniejsze zwycięstwo odnieśli jednak piłkarze Spójni, którzy na własnym boisku wypunktowali Żuławy. W tym meczu walki decydujące okazało się 20 minut gry po przerwie. Najpierw do bramki po błędzie rywali trafił Damian Ziarek, potem z rzutu karnego na 2:0 podwyższył Kamil Grześkowiak, a w 73 min. wynik spotkania ustalił Aleksander Cybulski, który świetnie przymierzył z rzutu wolnego. Rywale też mieli swoje szanse, ale w bramce Spójni dobrze spisywał się Tomasz Żuk. Dzięki tej wygranej drużyna z Sadlinek awansowała na 11. miejsce w tabeli, a za tydzień, na pożegnanie z piłkarska jesienią zagra jeszcze w Dzierzgoniu.

V LIGA PIŁKI NOŻNEJ, GR. GDAŃSK II
Pogoń Prabuty – Szarża Krojanty 4:2 (3:1)
Bramki: Robert Felski (8, 43 i 83), Przemysław Promiński (18) – Michał Kartuszyński (6), Mateusz Kamionka (80)
Pogoń: Rutecki – Łazarczyk, Nawalaniec, Śmietański (61 Kowalski), T. Wacławski, Promiński (84 Grzywacz), Woźniak (84 Urbanowicz), Torłop, Skrzypek (65 Sowiński), Felski, B. Wacławski.

Spójnia Sadlinki – Żuławy Nowy Dwór Gd. 3:0 (0:0)
Bramki: Damian Ziarek (54), Kamil Grześkowiak (57), Aleksander Cybulski (73)
Spójnia: Żuk - Warpas, Grześkowiak, Stefanik, Michalczyk - Kronkowski (58 Warczak), F. Sałek (59 Kemprowski), A. Sałek, Krawczyk, Cybulski (74 Gburczyk)- Ziarek.

Patryk Rombel o pracy w Motorze Zaporoże: Organizacyjnie poziom zbliżony jest do Wisły Płock i Vive Kielce