V liga piłki nożnej. Pogoń i Spójnia tym razem zgarnęły całą pulę

Miniony weekend był udany dla naszych drużyn grających w V lidze piłki nożnej. Zarówno Pogoń Prabuty, jak i Spójnia Sadlinki wygrały swoje mecze. Cieszy zwłaszcza zwycięstwo drużyny z Sadlinek, która poprzednie cztery mecze przegrała.

7 goli w Przemysławiu...
Piłkarze Spójni jadąc do Przemysławia na pewno mieli w pamięci ubiegłotygodniowe lanie, które urządziła im Wda Lipusz, a mecz z Czarnymi też nie zaczął się dla nich najlepiej. Już w 4 min. po stracie Aleksandra Cybulskiego gospodarze otworzyli wynik. Na szczęście już 2 minuty później sam winowajca w pełni się zrehabilitował strzelając wyrównującego gola. W dodatku był to gol przecudnej urody. Pomocnik Spójni zapoczątkował też akcję, która w 36 min. przyniosła sadlińczykom drugiego gola. W tym przypadku do siatki trafił Mateusz Majsak. Podopiecznym Sławomira Kłosa nie udało się jednak utrzymać prowadzenia do przerwy. Gospodarze wyrównali w 42 min. po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego.

W drugiej połowie oba zespoły próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoja stronę, a emocje rosły z każdą minutą. W 60 min. nerwy puściły najbardziej doświadczonemu w ekipie Spójni Aleksandrowi Cybulskiego, który najpierw ujrzał żółta kartkę, a potem za pyskówkę z sędziom i kibicami, arbiter pokazał mu czerwony kartonik. Mimo gry w osłabieniu już po 3 minutach Spójnia znów objęła prowadzenie po golu Mateusza Majsaka, zaś w 75 za sprawą wprowadzonego po przerwie Damiana Ziarka podwyższyła na 4:2. Rywale walczyli do końca i 10 minut później zdobyli jeszcze kontaktowego gola, ale na więcej nie starczyło już czasu i trzy punkty pojechały do Sadlinek.

...i 5 goli w Prabutach
Szóste zwycięstwo w ósmym meczu sezonu zanotowała Pogoń Prabuty. W sobotnim meczu z Orłem Subkowy gospodarze otworzyli wynik już w 18 min. po strzale Roberta Felskiego. Kolejne bramki padały jednak dopiero po przerwie. Najpierw na 2:0 podwyższył Sebastian Woźniak, ale już 3 minuty później goście zdobyli gola kontaktowego, a do tego w 82 min. z boiska wyleciał Tomasz Wacławski. Na szczęście w samej końcówce skutecznością po raz kolejny popisał się Robert Felski, więc nawet szybka odpowiedź Orła nie pozbawiła prabucian trzech punktów. Dzięki temu Pogoń utrzymała pozycje wicelidera, ale ma już tyle samo punktów co przewodząca w tabeli Pomezania Malbork.

V LIGA PIŁKI NOŻNEJ, GR. GDAŃSK II
Czarni Przemysław-Spójnia Sadlinki 3:4 (2:2)
Bramki: Przemysław Złoty (4), Maxim Satinskiy (42), Sławomir Mallek (85) - Aleksander Cybulski (6), Mateusz Majsak (36 i 63), Damian Ziarek (75).
Spójnia: Żuk - Szymański, Wierciński, Stefanik, Grześkowiak - Majsak, Cybulski, Warczak, Młyńczak (50 Ziarek), Krawczyk – A. Sałek (77 K. Kwaśnicki)

Pogoń Prabuty – Orzeł Subkowy 3:2 (1:0)
Bramki: Robert Felski (18 i 88), Sebastian Woźniak (64) - Paweł Żelechowski (67 i 89)
Pogoń: Pirożek - Nawalaniec, Śmietański, Łazarczyk, Łukaszewski (46 Urbanowicz), T. Wacławski, Szpociński (79 Samson), R. Felski, Torłop, Woźniak (64 Promiński), B. Wacławski (88 Kajko)

XXV Osiedlowy Turniej Renawy - fragment meczu finałowego w starszej kategorii wiekowej