V liga piłki nożnej. Kolejne zwycięstwo Pogoni Prabuty

Archiwum
W V lidze piłki nożnej tempa nie zwalniają piłkarze prabuckiej Pogoni. W szóstej serii spotkań podopieczni Andrzeja Tołstika odnieśli piąte zwycięstwo. W Borzechowie pokonali Sławka 3:2 (1:0), a bohaterem spotkania był Bartosz Wacławski, który ustrzelił hat-tricka. Swój mecz przegrała niestety Spójnia Sadlinki.

W Borzechowie Pogoń dominowała od początku spotkania, a na prowadzenie prabucianie musieli czekać tylko do 25 min., gdy Bartosz Wacławski strzałem z woleja otworzył wynik spotkania. Dwa kolejne gole napastnik dołożył po przerwie i wydawało się, że jest już po meczu. Gospodarze broni jednak nie złożyli i w krótkim odstępie dwukrotnie pokonali 15-letniego Jakuba Pirożka, który debiutował w pierwszym składzie Pogoni (przed tygodnie zagrał dwadzieścia kilka minut). Potem Sławek miał jeszcze szanse na wyrównanie, ale szczęście było po stronie prabucian, którzy dzięki temu awansowali na pozycje wicelidera V ligi piłki nożnej.

Niestety po raz drugi z rzędu, a trzeci w sezonie przegrała Spójnia Sadlinki. Zespół Sławomira Kłosa w Czersku spisał się słabo i przegrał z Borowiakiem 0:2, choć niewiele brakowało, by sadlińczycy ugrali jeden punkt. Oba gola stracili dopiero w ostatnich 10 minutach spotkania.

W następnej kolejce zespoły z naszego powiatu mierzyć się będą z mocarzami. Do Prabut przyjdzie Beniamkinek 03 Starogard Gd., zaś do Sadlinek Wda Lipusz.

Sławek Borzechowo - Pogoń Prabuty 2:3 (0:1)
Bramki: Maciej Lewandowski (67), Robert Pruszak (73) - Bartosz Wacławski (25, 56, 65)
Pogoń: Pirożek - Nawalaniec, Śmietański, Łazarczyk, Woźniak, T. Wacławski, Mroziński (70 Modrzewski), R.Felski, Torłop (86 Sowiński), Samson (74 Skrzypek), B. Wacławski.

Borowiak Czersk - Spójnia Sadlinki 2:0 (0:0)
Bramki: Marek Kaszubowski (82) i Kacper Skowroński (84)
Spójnia: Żuk - Gburczyk, Grześkowiak, Wierciński, Michalczyk - Majsak, Kronkowski, Krawczyk, Warczak(Kwaśnicki) - F. Sałek. A.Sałek