V Bieg Przyjaźni na finał tegorocznej edycji cyklu Kaszuby Biegają ZDJĘCIA, WIDEO cz.2

Lucyna Puzdrowska
V Bieg Przyjaźni zakończył edycję 2017 cyklu Kaszuby Biegają.
V Bieg Przyjaźni zakończył edycję 2017 cyklu Kaszuby Biegają. Lucyna Puzdrowska
V Bieg Przyjaźni zakończył tegoroczną edycję cyklu Kaszuby Biegają, jednej z najpopularniejszych imprez biegowych na Pomorzu. Finałowe rozgrywki w Przyjaźni cieszyły się bardzo wysoką frekwencją. Na starcie stanęło 350 biegaczy. Biegowi głównemu na 15 km towarzyszyły biegi dzieci i młodzieży, a także koncert charytatywny „Pomagamy Wieśkowi”. Na scenie wystąpiły zespoły: Czarodzieje z Kaszub, Agape, Golden Hits i Aleksandra Philipp. W imieniu walczącego z choroba strażaka z Przyjaźni, za gest organizatorów podziękowała małżonka Wiesława Doliny.

6. Paweł Grzywacz z Gdańska
Z mieszkańców powiatu kartuskiego najlepsze miejsca zajęli: Piotr Wierziński z Kartuz (16), Bogumił Utkała z Kartuz (18) i Zdzisław Roszkowski z Borkowa (22).

6. Lidia Kołodziejczyk z Wejherowa
Poza zwyciężczynią z mieszkanek powiatu kartuskiego najlepsze miejsca zajęły: Paulina Zaborowska z Żukowa (122), Patrycja Kiryluk z Miszewka (134) i Paulina Klawikowska z Goręczyna (176).

27 listopada w Żukowie odbędzie się uroczysta gala podsumowująca tegoroczną edycję cyklu Kaszuby Biegają. Wręczone zostaną puchary zwycięzcom w klasyfikacji głównej edycji 2017.