Usar z kompletem punktów! Kwidzynianie lepsi od Gwardii Koszalin [ZDJĘCIA]

Usar Kwidzyn po zaciętej walce pokonał Gwardię Koszalin 26:25.
Usar Kwidzyn po zaciętej walce pokonał Gwardię Koszalin 26:25. Fot. Mirosław Wiśniewski
Po zaciętym spotkaniu Usar Kwidzyn pokonał na swoim terenie Gwardię Koszalin 26:25. Losy zwycięstwa ważyły się jednak do ostatnich sekund, a bramkę na wagę kompletu punktów zdobył Maciej Wojciechowski. Dzięki wygranej kwidzynianie awansowali na piątą pozycję w rozgrywkach I ligi mężczyzn.

Jako pierwszy trafił Błażej Bańcerek, jednak w kolejnych minutach przeważali gracze Gwardii. Goście rzucili 5 bramek przy zaledwie jednym trafieniu Usara (Jacek Szwed) i po 8 minutach prowadzili 2:5. Kwidzynianie jednak szybko poukładali swoją grę i zrewanżowali się rywalom niemal tym samym. Podopieczni trenera Marka Woronowicza rzucili bowiem 4 bramki przy jednym trafieniu Gwardii i po 16 minutach gry mieliśmy remis 6:6. Na więcej nie pozwolili już rywale, a wyrównany fragment meczu utrzymał się przez kolejne 7 minut do stanu 9:9. Wówczas kwidzynianie ponownie odskoczyli rywalom i po golach Bartosza Janiszewskiego, Grzegorza Szczepańskiego, Szymona Pożogi i Dominika Sonnenfelda objęli prowadzenie 13:9. Przed przerwą trafili jeszcze: Maksim Kruchkou (Gwardia) i Błażej Bańcerek (Usar), ale czterobramkowa przewaga gospodarzy utrzymała się do końca pierwszej połowy meczu.

Po wznowieniu gry kibice obejrzeli niemal kopie wydarzeń z początku pierwszej połowy meczu. Usar rozpoczął bowiem grę od bramki Jacka Szweda, na co kaliszanie odpowiedzieli trzema golami - 15:13. W 38 minucie meczu, bo trafieniach Patryka Kicińskiego i Bartosza Tołłoczki przewaga Usara zmniejszyła się do zaledwie jednego trafienia - 17:16. Minutę później Gwardia rozpoczęła natomiast swoją serię trzech bramek z rzędu. W efekcie po 47 minutach gry kaliszanie odskoczyli Usarowi na dwie bramki przewagi - 19:21. Radość gości nie trwała jednak zbyt długo. Co prawda minutę później kaliszanie prowadzili 20:22, ale bramki Bartosza Janiszewskiego i Macieja Wojciechowskiego pozwoliły gospodarzom nie tylko na odrobienie strat, ale również objęcie skromnego prowadzenia 23:22. Goście do końca walczyli o zdobycz punktową, a dzięki trafieniom Michała Orzechowskiego do końca pozostawali w grze. W zespole gospodarzy ciężar zdobywania bramek wziął natomiast na siebie Maciej Wojciechowski i to właśnie jego trafienie zapewniło kwidzynianom skromne zwycięstwo nad Koszalinem.

Usar Kwidzyn - Gwardia Koszalin 26:25 (14:10)

Usar: Wolański, Żurawski - Wiśniewski, Szwed 2, Hara, Pożoga 2, Janiszewski 4, Sonnenfeld 2, Szczepański 3, Wojciechowski 5, Cieślak 1, Bańcerek 4, Klapka 1, Preuss 2.
Gwardia: Teterycz, Rycharski - Orzechowski 6, Tołłoczko 2, Jońca 2, Radosz 3, Kiciński 4, Jakutowicz 1, Dzierżawski 1, Kruchkou 6.

Wyniki 10 kolejki:

Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna – GKS Żukowo 28:24 (12:13), Mazur Sierpc – SMS ZPRP Gdańsk 29:24 (14:11), Jurand Ciechanów – Nielba Wągrowiec 33:38 (19:17), Tytani Wejherowo – Warmia Energa Olsztyn 22:27 (9:15), Usar Kwidzyn – Gwardia Koszalin 26:25 (14:10), Meble Wójcik Elbląg – pauza.