Usar w końcu zwycięski! Kwidzynianie ograli SMS ZPRP Gdańsk

Damian Przysowa zdobył w tym meczu 3 bramki dla gospodarzy.
Damian Przysowa zdobył w tym meczu 3 bramki dla gospodarzy. @drosikkwidzyn
Usar Kwidzyn wywalczył swój pierwszy komplet punktów. Debiutanci w rozgrywkach I ligi na zwycięstwo musieli co prawda czekać aż do 3. kolejki, ale w końcu uradowali swoich wiernych kibiców. Podopieczni trenera Krzysztofa Kotwickiego pokonali SMS ZPRP Gdańsk 29:27.

Pierwsze minuty meczu były dość wyrównane, a wynik oscylował wokół remisu. Sytuacja zmieniła się od 8. minuty meczu i stanu 4:4. Usar zaczął bowiem zdobywać bramki seriami, przerywanymi pojedynczymi trafieniami gości. W efekcie przez 13 minut kwidzynianie rzucili 9 bramek przy zaledwie dwóch trafieniach SMS ZPRP, obejmując prowadzenie 13:6! Po golach Filipa Witkowskiego gdańszczanie szybko zmniejszyli jednak istniejącą przewagę do 5 bramek - 13:8. Później gra się natomiast wyrównała, a pięciobramkowa różnica utrzymała się do końca pierwszej połowy meczu.

Po przerwie zdobywanie bramek rozpoczął Michał Olejniczak, na co kwidzynianie odpowiedzieli rzutami Szymona Pożogi oraz Michała Klapki - 21:15. Gdańszczanie jednak nie rezygnowali, a po trafieniach Filipa Witkowskiego (karny), Dawida Reichela i Michała Olejniczaka zbliżyli się do gospodarzy na 3 bramki - 21:19. Kwidzynian ratowały rzuty karne skutecznie wykorzystywane przez Grzegorza Szczepańskiego. Dzięki temu przewaga 2-3 bramek utrzymywała się dość długo. W 53. minucie po trafieniach Cypriana Trzecińskiego i Michała Olejniczka goście zbliżyli się do kwidzynian na jedną bramkę - 26:25. Usar jednak w porę przerwał dobrą passę rywali i po bramkach Szymona Pożogi oraz Michała Klapki ponownie odskoczył rywalom na trzy trafienia - 28:25. W ostatnich sekundach gole zdobywali jeszcze Sebastian Kaczor (SMS ZPRP) oraz Maciej Hara (Usar), jednak komplet punktów tym razem pozostał w Kwidzynie.

Zdjęcia: Grzegorz Drosiński @drosikkwidzyn

Usar Kwidzyn - SMS ZPRP Gdańsk 29:27 (19:14)
Usar: Kochański, Miklewicz - Szwed 1, Hara 1, Przysowa 3, Pożoga 4, Janiszewski 4, Sonnenfeld 1, Szczepański 9, Zwierzyński 1, Wojciechowski, Cieślak 2, Klapka 3.
SMS ZPRP: Ligarzewski, Chuć - Iwańczuk 2, Olejniczak 8, Witkowski 5, Laskowski 3, Trzeciński 2, Kovaćs, Kaczor 3, Reichel 4, Stępień.

Wyniki 3 kolejki:
CKS Jurand - Sokół Porcelana 30:32 (12:13), OKPR Warmia - SPR GKS 32:28 (15:12), Usar - SMS ZPRP 29:27 (19:14), Gwardia - Nielba 36:37 (14:18), Tytani - Meble Wójcik 27:40 (13:18), MKS Mazur - pauza.