Usar ogrywa Sokoła Porcelanę Lubianę Kościerzyna. Zwycięstwo zapewniły rzuty karne

Po zaciętej walce Usar Kwidzyn pokonał Sokoła Porcelanę Lubianę Kościerzyna 26:24. Fot. Mirosław Wiśniewski
Po zaciętym meczu Usar Kwidzyn pokonał Sokoła Porcelanę Lubianę 26:24. Zwycięstwo kwidzynianie wywalczyli jednak dopiero w ostatnich minutach meczu, wykorzystując dwa rzuty karne. Gole na wagę 3 punktów zdobył Łukasz Cieślak.

Od samego początku pojedynek Kwidzyna i Kościerzyny był niezwykle zacięty. W efekcie wynik długo oscylował wokół remisu, a prowadzenie jednego czy drugiego zespołu nie przekraczało jednej bramki. Sytuacja zmieniła się dopiero w 24 minucie gry, kiedy to gole Macieja Reichla i Jakuba Reichla pozwoliły gościom na uzyskanie dwubramkowej przewagi w tym spotkaniu - 8:10. Kwidzynianie szybko odrobili jednak straty, a zdobywając trzy bramki z rzędu (Maciej Wojciechowski oraz Jacek Szwed) odskoczyli rywalom na skromną przewagę - 11:10. Przed przerwą trafili jeszcze Krzysztof Jasowicz (Sokół) i Michał Klapka (Usar), a jednobramkowa zaliczka kwidzynian została utrzymana do końca pierwszej połowy meczu - 12:11.

Po wznowieniu gry Usar rozpoczął grę od trafień Bartosza Janiszewskiego i Bartosza Preussa - 14:11. Gracze z Kościerzyny próbowali odrobić straty, ale po golach Aleksandra Bronka i Karola Bednarka zdołali się zbliżyć jedynie na jedną bramkę - 14:13. Jak się okazało stan ten utrzymał się przez kolejne minuty meczu. Sytuacja zmieniła się w 46 minucie gry, przy wyniku 19:18. Po golach Łukasza Cieślaka (karny) i Macieja Wojciechowskiego kwidzynianie powiększyli wówczas swoją przewagę do trzech trafień - 21:18. W odpowiedzi Sokół zdobył jednak cztery bramki z rzędu i na 7 minut przed końcem meczu wyszedł na prowadzenie 21:22.

Jednobramkowa przewaga podopiecznych trenera Andrzeja Goryczki utrzymała się następnie do 57 minuty i stanu 23:24. W końcówce trafiali już natomiast wyłącznie kwidzynianie. Najpierw gola zdobył Maciej Wojciechowski, po czym dwukrotnie z rzutów karnych nie mylił się Łukasz Cieślak. W efekcie komplet punktów został w Kwidzynie, a Usar odniósł swoje 4 zwycięstwo w tym sezonie.

Usar Kwidzyn - Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 26:24 (12:11)
Usar: Wolański, Żurawski - Szwed 4, Pożoga, Janiszewski 6, Sonnenfeld, Wojciechowski 5, Cieślak 7, Bańcerek 1, Klapka 2, Preuss 1.
Sokół: Sokołowski 1 - Konkel 4, Reichel M. 4, Piechowski, Jasowicz 4, Babieracki, Reichel J. 2, Adamczyk, Bednarek 2, Derdzikowski 5, Bronk 2.