Usar Kwidzyn wygrywa I-ligowe starcie z Mazurem Sierpc. Kwidzynian do wygranej doprowadziła dwójka: Janiszewski – Sonnenfeld

Kwidzynianie odnieśli swoje drugie zwycięstwo w I lidze pokonując na wyjeździe Mazura Sierpc 26:21 Fot. Grzegorz Drosiński
Pierwszoligowy Usar Kwidzyn zdobył komplet punków w Sierpcu. W wyjazdowym spotkaniu podopieczni trenera Dominika Borynia pokonali tamtejszego Mazura 26:21. Klasę po raz kolejny pokazał Bartosz Janiszewski, który tym razem rzucił rywalom aż 10 bramek!

Mecz rozpoczął się od trafień Bartosza Janiszewskiego oraz Jacka Szweda. Chwilę później gospodarze wyrównali jednak po golach Jarosława Wiśniewskiego i Kacpra Listowskiego. W 7 minucie z rzutu karnego trafił także Konrad Brzeziński, wyprowadzając Mazura na skromne prowadzenie 4:3. Kwidzynianie zdołali jednak szybko wyrównać za sprawą trafienia Dominika Borynia, grającego trenera Usara. Minimalną przewagę w meczu mieli jednak gospodarze, którzy w 14 minucie zdołali odskoczyć kwidzynianom na dwa trafienia - 6:4. Od tego momentu gra się wyrównała, a dwubramkowe prowadzenie Sierpca utrzymało się do końca pierwszej połowy meczu - 12:10.

Po przerwie lepiej prezentowali się jednak szczypiorniści z Kwidzyna, którzy rozpoczęli grę od zdobycia 4 bramek (w tym 3 gole Bartosza Janiszewskiego) przy jednym trafieniu rywali. Goście nie tylko odrobili zatem straty, ale również wyszli na jednobramkowe prowadzenie - 13:14. Co prawda gospodarze szybko doprowadzili do wyrównania po strzale Jarosława Wiśniewskiego, ale tym rzem to kwidzynianie dyktowali warunki gry. Kulminacja przewagi Usara nastąpiła między 41 a 53 minutą meczu kiedy to podopieczni trenera Dominika Borynia zdobyli aż 7 bramek (w tym 3 bramki Dominika Sonnenfelda) przy zaledwie jednym trafieniu gospodarzy. Świetny fragment gry Usara zwieńczył Paweł Kiepulski, który również wpisał się na listę strzelców w tym meczu. Po jego trafieniu kwidzynianie prowadzili w Sierpcu różnicą 6 bramek - 16:22.

Jak się okazało przewaga ta utrzymała się niemal do końca meczu. Wynik ustalił bowiem Filip Sawicki, który w ostatniej minucie zmniejszył rozmiar strat swojego zespołu do 5 trafień – 21:26. Komplet punktów po raz drugi trafił natomiast do piłkarzy Usara Kwidzyn.
Warto dodać, że w 2 kolejce pierwszoligowe zwycięstwo odniosła jeszcze jedna ekipa z Kwidzyna. Podopieczni trenera Macieja Mroczkowskiego z SMS ZPRP I Kwidzyn pokonali bowiem SMS ZPRP II Płock 28:23 (15:9). Z kolei zespół SMS ZPRP II Kwidzyn prowadzony przez trenera Mateusza Hanisa przegrał na wyjeździe z KOSPEL Gwardzią Koszalin 25:36 (9:17).

Mazur Sierpc - Usar Kwidzyn 21:26 (12:10)

Mazur: Biegalski, Nowakowski, Romatowski - Szychulda 1, Chmielewicz 2, Rutkowski 1, Listkowski 2, Kocięcki, Maciejewski, Sawicki 1, Wiśniewski 6, Dobies, Markowski, Kałużny, Brzeziński 6, Witkowski 2.
Usar: Kiepulski 1, Wysocki - Szwed 2, Werra 2, Bańcerek 2, Gryń, Janiszewski 10, Sonnenfeld 6, Boryń 2, Raczkowski, Preuss 1.

Wyniki 2 kolejki I ligi mężczyzn, gr. A:

SMS ZPRP II Kwidzyn - KOSPEL Gwardia Koszalin 25:36 (9:17), KPR Elbląg - Tytani Wejherowo 20:28 (9:14), Sparta Obroniki - Szczypiorniak Olsztyn 29:32 (12:13), Mazur Sierpc - Usar Kwidzyn 21:26 (12:10), KPR Gryfino - Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 18:26 (9:17), SMS ZPRP I Kwidzyn - SMS ZPRP II Płock 28:23 (15:9).