Usar Kwidzyn wygrał w Gdańsku z SMS ZPRP. Kwidzynianie wskoczyli na podium I-ligowej tabeli [ZDJĘCIA]

Dzięki zwycięstwu Usara w Gdańsku kwidzynianie awansowali na III miejsce w ligowej tabeli rozgrywek. Fot. Karolina Misztal
Usar kroczy od zwycięstwa to zwycięstwa. Kwidzynianie prowadzeni przez trenera Marka Woronowicza tym razem pokonali SMS ZPRP Gdańsk wygrywając na wyjeździe 22:27. Znakomite spotkanie rozegrał Bartosz Janiszewski, który rzucił gospodarzom 9 bramek, w tym trzykrotnie pokonując bramkarza z rzutów karnych.

Mecz od początku do końca przebiegał pod dyktando kwidzynian. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Michał Janusiewicz, na co gospodarze odpowiedzieli trafieniem Marcina Laskowskiego. Jak się okazało był to jedyny remis w tym spotkaniu - 1:1, bowiem w kolejnych minutach górowali podopieczni trenera Marka Woronowicza. Już w 5 minucie gry Usar prowadził 1:3, a cztery minuty później 2:6. W 18 minucie meczu, po trafieniach Jacka Szweda i Dominika Sonnenfelda kwidzynianie powiększyli swoja przewagę do 5 bramek - 6:11. Skuteczny rzut karny wykonany przez Filipa Witkowskiego minimalnie zmniejszył straty gdańszczan, a czterobramkowa przewaga między zespołami utrzymała się już do końca pierwszej połowy tego spotkania - 11:15.

Po zmianie stron różnica wypracowana przed przerwą utrzymała się do 41 minuty i wyniku 15:19. Wówczas mocniej zaatakowali gospodarze prowadzeni do boju przez Marcina Laskowskiego. Głównie dzięki jego skuteczności SMS ZPRP zmniejszyła istniejącą różnicę do zaledwie jednej bramki - 19:20. Dobrą passę gospodarzy przerwał dopiero Dominik Boryń, a w kolejnych 8 minutach kwidzynianie zdobyli łącznie 6 bramek przy zaledwie jednym trafieniu SMS ZPRP. Na 2 minuty przed zakończeniem meczu Usar prowadził zatem w Gdańsku 20:26. W końcówce gospodarzom udało się nieco zmniejszyć rozmiary strat, ale sprawa zwycięstwa w tym spotkaniu pozostała niezagrożona. Co więcej komplet zdobytych punktów sprawił, że Usar Kwidzyn awansował na III miejsce w ligowej tabeli, tracąc zaledwie 3 punkty do wyprzedzającej kwidzynian Nielby Wągrowiec.

SMS ZPRP Gdańsk - Usar Kwidzyn 22:27 (11:15)

SMS: Ligarzewski, Jeziorny - Bernacik 1, Iwańczuk, Witkowski 3, Laskowski 6, Cięciwa 1, Kovaćs 1, Molski 2, Iskra 6, Kaczor 2.
Usar: Wolański, Żurawski - Szwed 5, Hara 1, Pożoga, Gryń, Janiszewski 9, Sonnenfeld 5, Boryń 2, Dąbrowski, Cieślak 2, Klapka 1, Janusiewicz 2.