Usar Kwidzyn przegrywa wyjazdowe starcie w Wągrowcu. Goście nie potrafili powstrzymać skutecznego Pawła Gregora

Podopieczni trenera Marka Woronowicza walczyli ambitnie do samego końca, ale punkty ostatecznie zostały w Wągrowcu Fot. Mirosław Wiśniewski
Po zaciętym spotkaniu Usar Kwidzyn przegrał z Nielbą Wągrowiec 35:34. O porażce zadecydował słabszy początek drugiej połowy meczu, w którym przy dobrej postawie Artura Gawlika w bramce gospodarzy kwidzynianie stracili 5 bramek z rzędu. Niestety mimo ambitnej postawy i walki do samego końca, Usarowi nie udało się odrobić strat i komplet punktów został w Wągrowcu.

Kwidzynianie świetnie rozpoczęli to spotkanie. Co prawda pierwszą bramkę zdobył Paweł Gregor, ale w odpowiedzi Usar trafił trzykrotnie i po 4 minutach prowadził w Wągrowcu 1:3. I choć gospodarze zaczęli w końcu zdobywać gole, to podopieczni trenera Marka Woronowicza nadal utrzymywali wypracowaną przewagę 2-3 bramek. Co więcej w 19 minucie, trafienie Dominika Sonnenfelda pozwoliło kwidzynianom podwyższyć prowadzenie do 5 bramek - 9:14.

Usar Kwidzyn traci punkty w Wągrowcu. W ligowym starciu Nielba lepsza o jedną bramkę

Nielba szybko rzuciła się jednak do odrabiania strat i chwilę później, po golach Dawida Branta i Patryka Gregora traciła do gości 3 bramki - 11:14. W 29 minucie meczu, trafienia Dawida Branta i Artura Klopstega, zmniejszyły natomiast istniejącą różnicę do zaledwie 2 goli - 14:16. I choć w końcówce gola zdobył jeszcze Maciej Wojciechowski, to po stronie gospodarzy trafił również Dawid Tepper i do szatni zespoły schodziły przy dwubramkowej przewadze Kwidzyna.

Po przerwie oglądaliśmy niestety przeciwieństwo pierwszej połowy meczu i zamiast dobrego początku kwidzynianie oddali pole gry rywalom. Znakomicie w bramce Nielby prezentował się Artur Gawlik, który bronił kolejne rzuty kwidzyńskich zawodników (w tym rzut karny i dobitkę w wykonaniu Łukasza Cieślaka). W efekcie po golu Bartosza Janiszewskiego gracze Nielby zdobyli aż 7 bramek przy zaledwie jednym trafieniu kwidzynian. Po 37 minutach gry Wągrowiec prowadził zatem 22:19. Wówczas gra się wyrównała i w trakcie kolejnych minutach drużyny grały bramka za bramkę. W 48 minucie kwidzynianom udało się jednak przełamać funkcjonujący schemat i dzięki trafieniom Bartosza Janiszewskiego (karny) i Szymona Pożogi goście zbliżyli się do rywali na jedno trafienie - 27:26.

Nielba próbowała odskoczyć, ale podopieczni trenera Marka Woronowicza utrzymywali jednobramkową różnicę do końca spotkania. Niestety na więcej nie pozwolili gospodarze, którzy mądrze bronili skromnej przewagi. Wynik końcowy ustaliła bramka Dominika Sonnenfelda zdobyta w 60 minucie spotkania, ale komplet punktów został w Wągrowcu.

Nielba Wągrowiec - Usar Kwidzyn 35:34 (15:17)

Nielba: Gawlik - Gregor 10, Drzazgowski 4, Klopsteg 4, Tepper 4, Skrzypczak 3, Hoffmann 2, Widziński 4, Brant 3, Witkowski, Duszyński 1.
Usar: Jedowski - Szwed 2, Werra, Hara, Pożoga 3, Janiszewski 8, Sonnenfeld 5, Boryń, Dąbrowski 1, Wojciechowski 4, Cieślak 5, Rynk 3, Nogowski 3.

Wyniki 17 kolejki I ligi, gr. A:

Nielba Wągrowiec - Usar Kwidzyn 35:34 (15:17), Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna - Tytani Wejherowo (przełożony na inny termin), Gwardia Koszalin - Warmia Energa Olsztyn 26:31 (11:14), GKS Autoinwest Żukowo - SMS ZPRP Gdańsk (przełożony na inny termin), SMS ZPRP Kwizyn - KPR Elbląg (przełożony na inny termin), MKS Grudziądz - pauzuje.