USAR Kwidzyn przegrywa mecz z Sokołem Kościerzyną. Lider rozgrywek od początku meczu pozbawia kwidzyńską drużynę nadziei na udane spotkanie

OPRAC.:
Karolina Staniszewska
Kwidzyńska drużyna przegrywa starcie z liderem rozgrywek. Mecz USAR Kwidzyn - Sokół Kościerzyna kończy się wynikiem 21:37. USAR Kwidzyn
Przegrany mecz USARu Kwidzyn. Sokół Kościerzyna, lider rozgrywek, bardzo szybko pozbawił kwidzyńską drużynę nadziei na udane spotkanie.

Lider rozgrywek pozbawił kwidzyński USAR nadziei na udane spotkanie

Mocne rozpoczęcie meczu zespołu z Kościerzyny, który grał skutecznie w ataku, a jednocześnie prezentował wyjątkową czujność w grze obronnej, przechwytując piłki i wyprowadzając łatwe kontrataki. Już po 6 minutach mieliśmy wynik 0-6 dla drużyny Sokoła. Przewaga jaką od początku posiadali goście stale rosła, gdyż 3 minuty później było 1-9, w minucie 13 na tablicy wyników widzieliśmy 3-14.

Goście prezentowali się w pierwszej połowie koncertowo wykorzystując każdy błąd drużyny Sławomira Lewalskiego, który po raz pierwszy poprowadził USAR jako główny szkoleniowiec drużyny, lecz miał zaledwie tydzień na przygotowanie zespołu do meczu, co było aż nadto widoczne. Przewaga jaką zbudowali była druzgocąca i zdecydowanie nie oddawała potencjału jaki posiadali zawodnicy kwidzyńskiej husarii, lecz niemoc wynikająca z kolejnych nieudanych akcji stale rosła, co zdecydowanie nie pomagało w grze. Po 30 minutach wynik wynosił 8-25, a najlepszym strzelcem Sokoła był wówczas Andrzej Kryński z 10 trafieniami.

Druga połowa wyglądała już zdecydowanie lepiej w wykonaniu USARu, choć należy zauważyć, że goście również zeszli nieco z tempa, pozwalając wystąpić w meczu wszystkim zawodnikom, co czynił również trener Lewalski w swoim zespole. Swoje minuty otrzymał między innymi Szymon Trzaskowski, który wcześniej dostawał raczej mniejsze fragmenty spotkań do rozegrania, a tym razem udało mu się dodatkowo zdobyć 3 trafienia. W drugich trzydziestu minutach oglądaliśmy już mniejszą liczbę bramek i można zauważyć, że była to połowa, którą kwidzynianom udało się zwyciężyć. W 60 minucie ostatnie trafienie w spotkaniu zaliczył Nikodem Rozwadowski, który zniwelował przewagę z pierwszej połowy o jedno trafienie i mecz zakończył się wynikiem 21-37.

USAR Kwidzyn 21-37 (8-25) KS Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna

USAR Kwidzyn: Oliwier Chruściel 1, Paweł Kiepulski – Dominik Sonnenfeld 6, Nikodem Rozwadowski 5, Szymon Trzaskowski 3, Jacek Szwed 2, Oskar Orzłowski 2, Beniamin Werra 1, Szymon Ludwiczak 1, Łukasz Łoziński, Karol Gryń, Bartosz Janiszewski, Hubert Wróblewski, Hubert Raczkowski, Jakub Ciss

Sokół Kościerzyna: Dominik Jaworski, Adrian Ulatowski – Andrzej Kryński 14, Krzysztof Jasowicz 8, Krzysztof Żyszkiewicz 3, Adam Lisiewicz 3, Filip Cemka 2, Wiktor Zamojski 2, Aleksander Bronk 2, Cyprian Trzeciński 1, Szymon Adamczyk 1, Jan Lewandowski 1, Marek Piechowski, Dawid Przysiek, Jan Gromowski, Mateusz Nierzwicki

Kary:

• USAR Kwidzyn: 12 minut (Ciss x2, Ludwiczak, Sonnenfeld, Rozwadowski, Raczkowski)

• Sokół Kościerzyna: 10 minut (Jan Lewandowski x3, Cemka, Adamczyk)