Usar Kwidzyn przegrał pierwszoligowe starcie z Warmią Energą Olsztyn. Dziesięć bramek Bartosza Janiszewskiego

Już od 3 minuty podopieczni trenera Marka Woronowicza zmuszeni byli do odrabiania strat. Ostatecznie Warmia wygrała przewagą 5 bramek Fot. Grzegorz Drosiński
Szczypiorniści Usara Kwidzyn przegrali ligowe starcie z Warmią Energą Olsztyn. Kwidzynianie ulegli liderom I ligi 24:29, niemal od początku odrabiając straty. Znakomite spotkanie w zespole gospodarzy rozegrali Bartosz Janiszewski (10 bramek) i Dominik Sonnenfeld (7 bramek). W drużynie z Olsztyna prym wiódł natomiast były kwidzynianin Michał Klapka (9 bramek).

Od początku meczu przewaga na parkiecie należała do zespołu z Olsztyna. Już po 6 minutach gry Warmia prowadziła w Kwidzynie 2:5, a następnie stopniowo powiększała istniejącą przewagę. Gra gospodarzy opierała się natomiast przede wszystkim na skuteczności Bartosza Janiszewskiego i Dominika Sonnenfelda. W efekcie po 18 minutach gry i golu Damiana Didyka, goście prowadzili już 7:13.

Warmia Energa Olsztyn wygrywa w Kwidzynie. Usar od 3 minuty zmuszony do odrabiania strat

Na szczęście chwilę później podopieczni trenera Marka Woronowicza zaczęli odrabiać straty. Najpierw gole Łukasza Cieślaka i Bartosza Janiszewskiego (karny) zmniejszyły istniejąca różnicę do 4 bramek - 10:14. Na minutę przed końcem, po trafieniach Bartosza Preussa i Dominika Sonnenfelda, kwidzynianom udało się natomiast urwać jeszcze jedną bramkę - 13:16. Wynik pierwszej połowy ustalił jednak Adrian Gruszczyński i do szatni zespoły schodziły przy czterobramkowej przewadze Warmii.
Po wznowieniu mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gości, którzy zdobywając 3 kolejne gole powiększyli swoją przewagę do 7 trafień - 13:20. Pierwsza bramka dla Usara padła dopiero w 36 minucie gry, po rzucie Łukasza Cieślaka. Z czasem kwidzynianie złapali jednak swój rytm gry, a po serii trafień Bartosza Janiszewskiego i Dominika Sonnenfelda kwidzynianom udało się zmniejszyć rozmiar strat do 5 trafień - 18:22. Odpowiedź olsztynian była jednak bezwzględna. Goście zdobyli bowiem 6 bramek (w tym 4 trafienia Michała Klapki), przy jednym trafieniu Usara i po 52 minutach prowadzili aż 19:28.

Wysokie prowadzenie gości spowodowało, że w końcowych minutach mogli spokojnie kontrolować wynik. Kwidzynianie zdołali natomiast nieco zmniejszyć rozmiar strat. Wynik ustaliła skuteczna tego dnia dwójka Bartosz Janiszewski - Dominik Sonnenfeld, ale punkty pojechały do Olsztyna.

Usar Kwidzyn - Warmia Energa Olsztyn 24:29 (13:17)

Usar: Jedowski - Szwed, Werra 1, Hara 1, Pożoga, Janiszewski 10, Sonnenfeld 7, Klawiński, Boryń, Wysoki, Cieślak 2, Raczkowski, Preuss 3.
Warmia: Makowski, Matusiak, Kaczmarczyk - Starzec 1, Didyk 6, Konkel 4, Sikorski, Chełmiński 2, Golks, Zemełka, Kozłowski, Klapka 9, Gruszczyński 3, Dzido 2, Malewski 2.

Wyniki 21 kolejki I ligi, gr. A

Usar Kwidzyn - Warmia Energa Olsztyn 24:29 (13:17), SMS ZPRP Gdańsk - MKS Grudziądz 28:30 (15:13), Nielba Wągrowiec - KPR Elbląg 31:25 (18:12), Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna - SMS ZPRP Kwidzyn 22:24 (12:12), Gwardia Koszalin - GKS Autoinwest Żukowo 34:22 (16:10), Tytani Wejherowo - pauza.