Usar Kwidzyn przegrał ligowe starcie z MKS Grudziądz 29:31. Wygrana umocniła lidera na prowadzeniu w I lidze grupy A

Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole Usara Kwidzyn był Bartosz Preuss, który rzucił rywalom 7 bramek Fot. Mirosław Wiśniewski/archiwum
Usarowi nie udało się urwać punktów liderom I ligi. W meczu rozegranym na własnym terenie kwidzynianie przegrali z MKS Grudziądz 29:31. Mimo straty punktów podopieczni trenera Marka Woronowicza plasują się na VI miejscu w ligowej tabeli, mając 3 punkty straty do wyprzedzającej ich ekipy Koszalina.

Mecz otworzył gol Artura Sadowskiego, na co kwidzynianie odpowiedzieli zdobyciem 3 kolejnych bramek. I choć w 10 minucie goście trafili po raz kolejny, to początkowo Usarowi udawało się utrzymywać bezpieczną przewagę nad rywalami (głównie dzięki skuteczności Bartosza Preussa). Gdy w 16 minucie gola zdobył również Jacek Szwed kwidzynianie powiększyli natomiast swoją przewagę do 3 trafień – 7:4.

Usar Kwidzyn przegrał Iigowe starcie z MKS Grudziądz. Lider umocnił się na prowadzeniu w I lidze

Niestety zawodnicy z Grudziądza szybko zbliżyli się do kwidzynian i już minutę później tracili do Usara zaledwie jedno trafienie. Przełamanie gości przyszło natomiast w 25 minucie meczu, kiedy to Paweł Kruszewski najpierw doprowadził do remisu, a chwilę później skromną przewagę gości zapewnił gol Mateusza Orłowskiego. Usar oczywiście szybko wyrównał za sprawą skutecznego rzutu karnego wykonanego przez Łukasza Cieślaka. Niestety ostatnie 4 minuty pierwszej połowy należały już go zespołu gości. Zawodnicy MKS Grudziądz zdobyli wówczas 5 bramek przy dwóch trafieniach Usara i na przerwę schodzili z dość bezpieczną przewagą.

Po zmianie stron początkowo niewiele się zmieniło. Po wyrównanym początku, gole Artura Sadowskiego i Jakuba Ciećwierza powiększyły jednak prowadzenie grudziądzan do 5 bramek – 17:22. Od wyniku 18:23 natomiast coraz lepiej zaczynali poczynać sobie podopieczni trenera Marka Woronowicza. W efekcie Usar zdobył 7 bramek przy dwóch trafieniach MKS Grudziądz i po 50 minutach gry doprowadził do wyrównania – 25:25.
Niestety na tym zakończyła się dobra seria kwidzynian. Kolejne 5 minut ponownie należało bowiem do lidera I ligi gr. A, który zdobywając 4 bramki przy jednym trafieniu gospodarzy, zdołał odskoczyć na bezpieczna przewagę - 26:29. Chwilę później kwidzynianom udało się co prawda zbliżyć do rywali na jedną bramkę, jednak na więcej nie pozwolili już gracze MKS Grudziądz. W efekcie goście utrzymali prowadzenie do końca spotkania, a lider I ligi odniósł tym samym swoje 13 zwycięstwo w tym sezonie.

Usar Kwidzyn - MKS Grudziądz 29:31 (13:16)

Usar: Jedowski - Szwed 3, Werra 1, Hara 3, Pożoga, Janiszewski 4, Sonnenfeld 4, Boryń 2, Dąbrowski 1, Wojciechowski, Cieślak 2, Rynk 2, Preuss 7.
MKS: Wolański - Sadowski 8, Bieniek, Maliński 3, Mokrzki 1, Miedziński, Orłowski 3, Kruszewski 7, Skóra 1, Ciećwierz 2, Rumniak 6.

Wyniki 18 kolejki I ligi gr. A:

KPR Elbląg - GKS Autoinwest Żukowo 20:31 (8:15), Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna - Warmia Energa Olsztyn 22:21 (13:11), Tytani Wejherowo - Nielba Wągrowiec 32:35 (17:22), Usar Kwidzyn - MKS Grudziądz 29:31 (13:16), SMS ZPRP Gdańsk - Gwardia Koszalin (mecz przełożony na inny termin), SMS ZPRP Kwidzyn - pauza.