Usar Kwidzyn ogrywa SMS ZPRP Kwidzyn 32:27. Przełożone derby Kwidzyna zakończyły rozgrywki I ligi mężczyzn w grupie A

Pierwszoligowe derby Kwidzyna po raz drugi zakończyły się zwycięstwem Usara Kwidzyn. Podopieczni trenera Marka Woronowicza zwyciężyli SMS ZPRP Kwidzyn 32:27, choć do przerwy oglądaliśmy dość wyrównane spotkanie. Klasą sam dla siebie po raz kolejny był Bartosz Janiszewski, który zdobył aż 13 bramek w tym spotkaniu.

Przełożone starcie SMS ZPRP Kwidzyn oraz Usara Kwidzyn zakończyło obecny sezon w rozgrywkach grupy A I ligi mężczyzn w piłce ręcznej. Faworytem był oczywiście bardziej doświadczony Usar, z zawodnikami mającymi na swoim koncie występy w najwyższej klasie rozgrywkowej. Tym bardziej, że w pierwszej rundzie Usar rozgromił SMS ZPRP aż 36:28 (18:12).

Początek rewanżowego starci był jednak dość wyrównany, choć stan ten utrzymał się jedynie do 3 minuty i wyniku 2:2. Chwilę później nieznaczną przewagę na parkiecie uzyskali bowiem bardziej doświadczeni gracze Usara, którzy zdobywając 5 bramek przy 2 trafieniach rywali wyszli na prowadzenie 2:5. Podopieczni trenera Macieja Mroczkowskiego szybko odpowiedzieli jednak niemal tym samym. Przez kolejne 5 minut zdobyli bowiem 4 bramki przy zaledwie jednym trafieniu rywali z rzutu karnego (Łukasz Cieślak). W efekcie po 14 minutach gry na tablicy świetlnej widniał zatem remis 8:8. Później gra się wyrównała, a wynik do końca pierwszej połowy oscylował już wokół remisu. Ostatecznie, po skutecznym rzucie Jakuba Swiątkiewicza, z minimalnym prowadzeniem na przerwę schodzili natomiast zawodnicy SMS ZPRP - 17:16.

Pierwszoligowi szczypiorniści SMS ZPRP Kwidzyn przegrali na własnym boisku z Nielbą Wągrowiec 26:30

SMS ZPRP Kwidzyn przegrał I-ligowe starcie z faworyzowaną Ni...

Po wznowieniu gry sytuację na parkiecie szybko zdominowali gracze Usara. Podopieczni trenera Marka Woronowicza rzucili wówczas 7 bramek przy zaledwie jednym golu Maksyma Żabko. Po 41 minutach gry Usar prowadził zatem z SMS ZPRP 18:23. Pięciobramkowa przewaga gości wzrosła jeszcze bardziej po imponującej serii Bartosza Janiszewskiego. Dzięki jego trafieniom w 53 minucie gry Usar prowadził z rywalami już 7 bramkami - 24:31.
Wysokie prowadzenie bardziej doświadczonego zespołu sprawiło, że w końcówce mogli już spokojnie kontrolować wynik. Dzięki temu w końcówce drużynie SMS ZPRP udało się nieco zmniejszyć rozmiary porażki. Wynik końcowy ustalił gol Szymona Mateli, jednak punkty za zwycięstwo w tym spotkaniu ponownie trafiły do graczy Usara.

SMS ZPRP Kwidzyn - Usar Kwidzyn 27:32 (17:16)

SMS: Chruściel 1, Węgiel - Ebertowski 1, Słupski 1, Stefaniak 1, Korczak 1, Świąkiewicz 1, Biskup 1, Pstrąg 4, Bielecki, Konwicki 4, Filipowicz 2, Matela 8, Myszka, Żabko 2.
Usar: Jedowski, Rudnicki, Wysocki - Szwed 1, Werra 1, Hara 2, Janiszewski 13, Sonnenfeld 6, Boryń, Wojciechowski 3, Cieślak 1, Rynk 1, Raczkowski 2, Preuss 1, Nogowski 1.