Usar Kwidzyn - debiut przy pełnych trybunach i pierwsze historyczne zwycięstwo w II lidze [ZDJĘCIA]

To wydarzenie przyciągnęło na trybuny nadspodziewanie wielu widzów. W hali przy ul. Mickiewicza zajęte były niemal wszystkie miejsca, a do tego wielu kibiców stało, tak jak kiedyś na meczach MMTS w tym miejscu. Co ważne wszyscy wracali do domów zadowoleni, bo w pierwszym, historycznym meczu o punkty Usar Kwidzyn pokonał AZS UKW Bydgoszcz 34:29 (18:14).

Usar, to klub założony przez wychowanków MTS-u Kwidzyn i dla wychowanków naszego młodzieżowego klubu, którzy nie kontynuują kariery w MMTS. Do tej pory po osiągnięciu wieku seniora często grywali oni w niższych ligach w klubach z innych miast (Grudziądz, Iława, Malbork), a teraz mają szansę pobawić się w piłkę ręczną na miejscu. Przed sezonem Usar zbierał skład trochę na zasadzie pospolitego ruszenia, zaś trener Mariusz Babicki nie miał wiele czasu na zgrywanie drużyny. A do tego tylko część zawodników (ci, którzy w poprzednim sezonie grali w innych klubach) była w jako takim rytmie treningowym. Pozostali wracali do gry i treningów po krótszej przerwie, co widać po niektórych sylwetkach, zbyt krągłych jak na sportowców. W sobotę wszystkie te mankamenty było widać na boisku, ale dla wszystkich jasne jest również to, że Usar ma spory potencjał. Kilku zawodników technicznie wykracza poza II ligę, a poza tym na korzyść nowej kwidzyńskiej drużyny będzie działał również czas. Jeśli Mariusz Babicki poukłada wszystkie klocki ten sezon może być ciekawy.

Miał być odpoczynek, a tymczasem mamy dla Was kolejny album ze zdjęciami z wczoraj! Dziękujemy bardzo i podrzucamy link!

Opublikowany przez USAR Kwidzyn Niedziela, 16 września 2018

Jeśli chodzi o sam mecz to gospodarze przez cały czas mieli go pod kontrolą. Zaczęło się od szybkiego 4:0, a w 18 minucie kwidzynianie wygrywali już 10:4. Dopiero w końcówce pierwszej połowy pozwolili rywalom na nieco więcej i pod koniec pierwszej połowy goście zniwelowali straty do 4 goli. Po przerwie Usar znów jednak zaczął budować przewagę i w 50 min. było już 29:21. Zwycięstwo gospodarzy było już wtedy niemal pewne, a bydgoszczan w samej końcówce stać było tylko na zmniejszenie strat do 5 trafień. Najskuteczniejszy w zespole Usara był Maciej Wojciechowski, czyli prezes klubu, który zdobył 10 goli. O 3 mniej zdobył Kamil Nawrocki,m a kilka ważnych piłek odbył Marcin Kochański.

Usar Kwidzyn – AZS UKW Bydgoszcz 34:29 (18:14)
Usar: Kochański, Rudnicki – Wojciechowski 10, Nawrocki 7, Sonnenfeld 6, Pożoga 3, Boryń 1, Hara 1, Przysowa 1, Szwed 1, Werra 1, Dembowski, Gryń, Piekarski, Wiśniewski.
AZS UKW: Wojtasik, Wdowyczenkow - Karczewski 6, Machniewicz 6, Kucharski 5, Jarantowicz 3, Ładzik 3, Szulowski 3, Malinowski 2, Svanberg 1, Ciechanowski, Kowalczyk.