Urząd Miasta i Gminy w Prabutach ogłosił nabór do nowych mieszkań Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Wnioski można składać do końca marca

Karolina Staniszewska
Karolina Staniszewska
pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne
Udostępnij:
W listopadzie 2021 roku w Prabutach przy ul. Obrońców Westerplatte ruszyła budowa budynku z dwunastoma mieszkaniami Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Teraz urzędnicy ogłosili nabór chętnych do powstających mieszkań. Wnioski można składać przez trzy miesiące.

Urząd Miasta i Gminy w Prabutach poinformował o rozpoczęciu naboru chętnych osób do zasiedlenia dwunastorodzinnego budynku TBS przy ul. Obrońców Westerplatte. Zainteresowane osoby mogą pobrać ze strony urzędu wniosek o wynajem mieszkania wraz z deklaracją o wysokości dochodów i oświadczeniem.

- Ruszamy z naborem do mieszkań TBS. Została powołana sześcioosobowa komisja składająca się z osób z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, Towarzystwa Budownictwa Społecznego i z urzędu. Wnioski można składać przez trzy miesiące, czyli do końca marca 2022 roku – mówi wiceburmistrz Prabut, Wojciech Dołęgowski.

Jak dodaje, to ważna inwestycja mieszkaniowa w Prabutach.

- Zachęcamy wszystkich do składania wniosków. To będzie dla nas sygnał, jakie jest zapotrzebowanie na mieszkania w naszej gminie. Trzeba też pamiętać, że nie są to mieszkania dla najmniej zarabiających, bo jednak trzeba mieć środki, by je utrzymać – wyjaśnia.

Jak dalej podkreśla, teraz mieszkań będzie rzeczywiście tylko dwanaście, ale liczba zgłaszanych potrzeb mieszkaniowych przez mieszkańców gminy, pozwoli na uruchomienie innych możliwości budownictwa wielorodzinnego.

Przypomnijmy, że budowa TBS ruszyła w listopadzie 2021 roku i jak mówi wiceburmistrz, przewidywany termin zakończenia prac to sierpień 2022 roku. Budynek TBS stanie przy ul. Obrońców Westerplatte w Prabutach, na przeciwko parkingu sklepu Biedronka. Wykonawcą inwestycji jest firma Mieczysława Kulesz Spółdzielnia Produkcyjno-Usługowa Rodło Kwidzyn. Koszt całej budowy wyniesie około 3,6 mln złotych (w tym koszt gruntu, który wynosi około 400 tys. złotych), a sama gmina poniesie koszty w wysokości około 1,6 złotych. Ponadto, gmina wystąpiła również o dofinansowanie w wysokości około 1,2 mln złotych z Ministerstwa Rozwoju.

Wnioski w formie papierowej dostępne są w: UMiG Prabuty w Biurze Obsługi Ludności (ul. Kwidzyńska 2), MGOPS (ul. Łąkowa 24), ZGM (ul. Koszarowa 1).

- Prosimy o składanie wniosków wyłącznie w formie papierowej w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej (ul. Łąkowa 24) do dnia 31 marca 2022 roku. Dodatkowych informacji udzielać będą pracownicy MGOPS pod numerem telefonu 55 261 71 16 – czytamy w komunikacie urzędu.

Warto przypomnieć, że w Prabutach wkrótce pojawią się kolejne możliwości mieszkaniowe, ponieważ gmina Prabuty, jako jedyna z powiatu kwidzyńskiego, oraz jako jedna z 19 gmin z Pomorza przystąpiła do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. SIM to jedna z form wspierania budownictwa. Można powiedzieć, że jest to nowa poszerzona forma Towarzystwa Budownictwa Społecznego, jednak nie wyklucza ona działania TBSów. Zadaniem SIMu jest budowanie mieszkań i ich najem. W pierwszej połowie roku gmina przekaże na rzecz spółki działkę pod budowę bloku mieszkalnego, a spółka będzie mogła wówczas rozpocząć prace projektowe.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie