UMKS Kwidzyn. Złoty medal Igi Muller i cztery innego medale w biegu na orientację

archiwum UMKS Kwidzyn
W poprzedni weekend, na trudnym technicznie terenie morenowym Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Gdyni, rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w klasycznym biegu na orientację. Zawodnicy UMKS Kwidzyn w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli 5 medali.

Doskonale w zawodach spisała się najmłodsza zawodniczka UMKS Kwidzyn Iga Müller, która w kategorii K10 wywalczyła tytuł Mistrzowski. Wśród ponad 200 zawodników startujących w zawodach równie dobrze spisali się: Natalia Pudlis (K12), Natalia Deyna (K14), Szymon Górski (M12) i Jakub Kazimierski (M18), którzy w swoich kategoriach wywalczyli srebrne medale. Komplet kolorystyczny w postaci brązowych medali uzupełnili stając na najniższym stopniu podium Mariusz Torchała (M21) i Tomasz Müller (M45). Razem kwidzyńscy biegacze przywieźli z Gdyni 7 Mistrzostw Województwa.

- Od początku istnienia klubu skoncentrowaliśmy się na pracy z dziećmi z najmłodszych kategorii. Dziś niektórzy z tych zawodników mają już po 13 – 14 lat i 2 – 3 lata treningów za sobą. Dzięki temu we wszystkich młodszych kategoriach stanowimy jako klub dużą siłę, a wyniki w Gdyni mogły być jeszcze lepsze. Szymon Górski na własne życzenie przegrał złoto o 2 sekundy, a Wiktor Müller (M10) mimo, że wygrał swoją kategorię z dużą przewagą został zdyskwalifikowany, ponieważ w skutek błędu sędziów biegał na nie swojej mapie – komentuje wyniki prezes klubu Tomasz Müller.

Po za kategoriami mistrzowskimi bardzo dobrze pobiegła również Domicela Serocka, która wygrała w kategorii K10N. Następne zawody, w których zawodnicy UMKS Kwidzyn będą mieli okazję potwierdzić swoją wysoką formę rozegrane zostaną na przełomie maja i czerwca w Rumi, podczas Mistrzostw Województwa Pomorskiego na średnim dystansie.