UMKS Kwidzyn. Hanna Perfikowska ponownie na podium

archiwum UMKS Kwidzyn
W ostatni weekend w Bąkowie koło Gdańska rozegrane zostały drugie w ciągu ostatnich dni międzynarodowe zawody w biegach na orientację na Pomorzu. Tym razem ponad 300 zawodników z Polski, Szwecji, Litwy, Rosji, Białorusi, Ukrainy i Niemiec rywalizowało w trzydniowym Grand Prix Pomorza 2016. W rywalizacji wzięła też udział 16 -osobowa reprezentacja UMKS Kwidzyn.

Z naszych zawodników i zawodniczek, po raz drugi w tych dniach, z doskonałej strony zaprezentowała się Hanna Perfikowska startująca w kategorii K12, która tak jak tydzień wcześniej podczas międzynarodowych zawodów Baltic Cup 2016, stanęła na najniższym stopniu podium. Jak się okazało, było to jedyne podium dla UMKS Kwidzyn wywalczone podczas tegorocznego Grand Prix Pomorza.

Ze względu na charakterystykę i duże przewyższenia terenu tegoroczne trasy były bardzo wymagające, gdzie zawodnicy musieli wykazać się zarówno bardzo dobrą orientacją jak i dużą wytrzymałością kondycyjną. Pierwszego dnia zawody rozegrano na bardzo technicznych dystansach średnich. Drugiego dnia zawodnicy biegali na dystansach klasycznych, wymagających dokonywania dobrego wyboru wariantów pokonywania dłuższych odcinków pomiędzy punktami kontrolnymi. Trzeciego dnia zawodnicy ponownie biegali na średnim dystansie, jednak dodatkową atrakcją dla zawodników i kibiców był start handicapowy.

- Oznacza to, że zawodnicy startują na trasę biegu z takim czasem za prowadzącym, jaką stratę mają do niego po dwóch wcześniejszych etapach. W związku z tym, kto pierwszy wpada na metę ten wygrywa, dzięki czemu radykalnie zmienia się taktyka biegu, a na końcowych odcinkach obserwujemy bezpośrednią, zaciętą walkę aż do mety - wyjaśnia prezes UMKS Kwidzyn Tomasz Müller .

Wśród kwidzyńskich zawodników na wyróżnienie zasługują jeszcze wyniki 4 innych naszych zawodników, którzy w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli miejsca w pierwszych „szóstkach”. Tuż za podium, na 4 miejscu w kat. K12 zawody ukończyła Iga Müller, która podium przegrała ze swoją koleżanką klubową Hanią Perfikowską o 4 sekundy po pasjonującej rywalizacji na finiszu. W tej samej kategorii 6 miejsce zajęła jeszcze Alicja Kędzior. W kategoriach męskich najwyżej z naszych zawodników sklasyfikowani zostali Wiktor Müller, który również po zaciętej walce na finiszu w kategorii M12 zawody ukończył na 5 miejscu i Paweł Perfikowski, szósty w kategorii M10.