Udany start młodych lekkoatletów KKL „Rodło” w Toruniu. Wiktoria Krysiak mistrzynią pomorskiego na 1000 m w kat. U16

Najlepszą biegaczką Województwa Pomorskiego na dystansie 1000 m. została Wiktoria Krysiak – 3:17:61, która wyprzedziła drugą na mecie Natalię Proć o 0,32 s. Fot. materiały nadesłane
Wiktoria Krysiak została nową mistrzynią województwa pomorskiego U16 w biegu na 1000 m. W swym starcie uzyskała czas: 3:17:51 i w walce o tytuł wyprzedziła m.in. swoją klubową koleżankę Natalię Proć. Młodzi zawodnicy Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego „Rodło” z sukcesami rywalizowali na Trzecim Mityngu Pamięci Ireny Szewińskiej w Toruniu.

Zawody rozgrywane w Arenie Toruń miały rangę nieoficjalnych Mistrzostw Polski w najmłodszych kategoriach wiekowych (12 i 14 lat), a także były Mistrzostwami Województwa Pomorskiego oraz Mistrzostwami Województwa Kujawsko-Pomorskiego w kategorii U16 i młodszych.

W kategorii U14 znakomicie pobiegła Zuzanna Zielińska, która zajęła VII miejsce na dystansie 600 m. Warto przy tym podkreślić, że w biegach na tym dystansie uczestniczyły aż 62 zawodniczki, które rywalizowały w ośmiu startach. Zuzanna w swoim biegu dotarła do mety jako trzecia z czasem 1:49:36, poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy. Szkoda jedynie, że nie pobiegła w pierwszej, silniejszej serii, bowiem do pozycji medalowej zabrakło jej jedynie 3 sekund. Rywalizację wygrała natomiast Weronika Lada z MKL Toruń, która uzyskała czas 1:42:91.

Udany start młodych lekkoatletów KKL "Rodło" w Toruniu

Po rywalizacji dzieci do swoich biegów przystąpili młodzicy i młodziczki czyli kategoria U16 rozgrywana w ramach mistrzostw województwa pomorskiego. Jako pierwsze wystartowały dziewczęta. W biegu na 1000 m rywalizowały cztery zawodniczki kwidzyńskiego klubu: Wiktoria Krysiak, Natalia Proć, Antonina Kil i Kamila Chmielecka. Trzy pierwsze pobiegły w pierwszej, najsilniejszej serii. Jak się okazało bieg do samego końca toczył się pod dyktando dziewczyn z Prabut i rozstrzygnął się dopiero na finiszu. Najlepszą biegaczką Województwa Pomorskiego na dystansie 1000 m. została Wiktoria Krysiak – 3:17:61, która wyprzedziła drugą na mecie Natalię o 0,32 s. Antonina Kil, która dopiero wracała po kwarantannie i kontuzji, zajęła w rywalizacji dziewcząt 13. miejsce – 3:41:00. Warto przy tym dodać, że jej rekord życiowy i wynik z poprzedniego sezonu uplasowałby ją obecnie na trzecim miejscu. W drugim biegu wystartowała natomiast Kamila Chmielecka, która zajęła ostatecznie 19. miejsce w województwie z czasem 4:12:24.

Dodajmy również, że w klasyfikacji ogólnej toruńskiego mitingu Wiktoria Krysiak została sklasyfikowana na VIII miejscu, a Natalia Proć na IX miejscu. Wyniku uzyskany przez Antoninę Kil uplasował ją na 26. miejscu, a Kamila Chmielecka sklasyfikowana została na ostatniej, 33. miejscu na tym dystansie.
W biegu na 600 m w kategorii U16 rywalizował natomiast Dominik Wróblewski, który wrócił do startów po kontuzji. W swym starcie był trzeci uzyskując czas 1:40:85, który jest jego nowym rekordem życiowym na tym dystansie. W klasyfikacji ogólnej wynik ten pozwolił mu na zajęcie 19. miejsca. Wygrał natomiast Antoni Gowiński z RKS Rumia z czasem 1:30:07.