Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Twój parasol" - bezpłatna aplikacja dla osób doświadczających przemocy w rodzinie

Karolina Staniszewska
Karolina Staniszewska
fot. pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne
Policjanci to przeważnie pierwsze osoby, które trafiają do osób potrzebujących pomocy w celu rozwiązania konfliktu. Jednym z priorytetowych, ustawowych zadań Policji jest zapobieganie przemocy w rodzinie oraz ściganie jej sprawców. Jeśli potrzebujesz pomocy, teraz możesz skorzystać też z aplikacji "Twój parasol".

W ramach projektu pn. „Efektywna Policja – ochrona ofiar i świadków przemocy” utworzona została bezpłatna aplikacja „Twój Parasol”. Jest ona skierowana do osób doznających przemocy w rodzinie. Można ją zainstalować na smartfonie z systemem operacyjnym Android lub iOS.

Jak działa aplikacja?

„Twój Parasol” to bezpłatna mobilna aplikacja, dzięki której osoby narażone na sytuacje związane z przemocą w rodzinie mogą uzyskać wsparcie i informacje. Poza materiałami edukacyjnymi aplikacja umożliwia dostęp do bazy organizacji oferujących wsparcie.

Aplikacja umożliwia także przesyłanie informacji o zdarzeniach związanych z przemocą do ewentualnego wykorzystania później oraz możliwość kontaktu z wcześniej skonfigurowanym adresem email lub możliwość szybkiego wybrania telefonu alarmowego.

Działa ona w dwóch trybach – jawnym oraz ukrytym. W celu zapewnienia dyskrecji użytkowania aplikacji – oficjalną częścią aplikacji jest zestawienie danych pogodowych odpowiednich do lokalizacji. W trybie ukrytym pozwala użytkownikowi dyskretnie wysłać prośbę o pomoc, szybko wybrać połączenie z numerem alarmowym, prowadzić ukryty notatnik ze zdjęciami lub nagraniami video, które nie są zapisywane w pamięci telefonu, natomiast są automatycznie wysyłane na wskazany wcześniej e-mail.

Darmowa aplikacja jest do pobrania na Google Play i Apple Store po wyszukaniu „Twój Parasol” lub za pomocą kodów QR.

Dane teleadresowe dla osób doznających przemocy

Fundacja Centrum Praw Kobiet:

  • telefon zaufania: (22) 621 35 37 (dyżury w godzinach 10:00 – 16:00, psycholodzy: od poniedziałku do piątku (bez czwartków), prawny: czwartki)

  • całodobowy telefon interwencyjny: 600 070 717

  • zdalne (telefoniczne lub przez Skype`a) konsultacje prawne oraz psychologiczne można umawiać się przez sekretariaty Centrum Praw Kobiet

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto