Triathlon Kwidzyn. Julia Goc wicemistrzynią Polski, dobry start Michała Siejakowskiego

Michał Siejakowski
Michał Siejakowski archiwum KTS Ironman
Triathlon Kwidzyn. Herbalife Triathlon Gdynia - to największa impreza triathlonowa w Polsce. Świetnie spisał się w niej Michał Siejakowski z KTS Ironman Kwidzyn, który w mocnej, międzynarodowej stawce zajął 7 miejsce. W rozegranych dzień wcześniej mistrzostwach Polski juniorek młodszych w aquathlonie jeszcze lepiej wypadła Julia Goc, która zajęła 2 miejsce.

Triathlon Kwidzyn. W Herbalife Triathlon Gdynia na starcie stanęło około 1000 zawodników (990 osiągnęło metę), którzy rywalizowali na dystansie ½ Ironman (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21 km biegu). Kwidzyn reprezentowało 4 zawodników Kwidzyńskiego Towarzystwa Sportowego Ironman. Najlepiej wypadł Michał Siejakowski, który z czasem 4 godz. 16 min. w klasyfikacji generalnej zajął 7 miejsce, a wśród Polaków został sklasyfikowany na 3 miejscu.

Wyniki pozostałych kwidzynian
• Henryk Zieliński - 5:49 - 3 miejsce w kat. wiekowej M60 (535 open)
• Daniel Kozłowski - 4:50 - 8 miejsce kat. wiekowa M35 (55)
• Zbigniew Wicik - 5:01 - 25 miejsce kat. wiekowa M35 (114)
• Sławomir Kapica - 5:53 - 84 miejsce kat. wiekowa M40 (575)

Pierwszy medal Julii
Dzień wcześniej, również w Gdyni, odbyły się Mistrzostwa Polski w aquathlonie, czyli dyscypliny będącej połączeniem pływania i biegania. Zawodnicy z kategorii juniorskich mieli do przepłynięcia 400 m w Morzu Bałtyckim, a potem musieli przebiec 2 km po gdyńskiej promenadzie. W kategorii juniorek młodszych, Julia Goc, zawodniczka Ironmana, zajęła 2 miejsce, zdobywając swój pierwszy medal Mistrzostw Polski.

- To pierwszy sezon ścigania się Julii w triathlonie i aquathlonie (wcześniej trenowała pływanie). Przepracowała go bardzo solidnie, okres przygotowawczy poświęcony był na wdrożeniu do dyscypliny, przystosowanie organizmu do wysiłków wytrzymałościowych, a także doskonalenie umiejętności jazdy na rowerze szosowym - relacjonuje Michał Siejakowski, trener kwidzynianki.

Więcej o tegorocznych startach Julii przeczytacie w piątkowym (30 sierpnia) "Kurierze Powiatu Kwidzyńskiego"